1. liga mužů: Tatran Litovel - TJ JM Chodov 36:31 (18:13)
Házenkáři Tatranu Litovel si připsali druhé jarní vítězství, když v domácím prostředí přehráli házenkáře Chodova 36:31. Úvodním tlakem si vybudovali dobrý náskok, který udrželi až do konce utkání. V dresu domácích střelecky vyčníval Nicolas Noworyta, autor 8 branek.

Od začátku utkání litovelský tým ukazoval dobrou útočnou sílu, když se mimo jiné hezkými střelami z dálky prosazoval Honza Smékal. Díky kombinacím se k zakončení dostávali také oba pivoti Kuchař s Noworytou a dařilo se jim překonávat hostujícího brankáře Plevu. Díky několik úspěšným zákrokům Honzy Juráše si tak Hanáci vybudovali slušný poločasový náskok 5 branek, který mohl být ještě větší, kdyby naši hráči nehráli tak často v oslabení.

Obrázek
Nicolas Noworyta překonal chodovské brankáře celkem osmkrát. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Druhý poločas přinesl vyrovnanější obraz. Litoveláci jakoby pod dojmem komfortního náskoku 5 branek polevili v koncentraci. To se promítalo jak v obraně, kdy tým nedokázal eliminovat kombinační hru Pražanů, kterou často a velmi úspěšně zakončoval zkušený Ivo Šafář, tak v útoku, kdy řada našich hráčů marně hledala recept na rozchytaného brankáře Plevu. Chodov se přiblížil na rozdíl pouhých 3 branek, ale domácí hráči v průběhu druhé půle zabrali a vybudovali si opět bezpečný náskok přibližně 6-7 branek. Kolem 50. minuty se utkání definitivně mohlo zlomit, ale Pleva si s domácími střelci několikrát opět poradil a tak Litovel musela na nejvyšší obrátky hrát až do konce. Vyrovnaný druhý poločas nakonec určil vítězství domácích 36:31.

Obrázek
Stejně úspěšný byl na druhé straně i Ivo Šafář, přidal ale ještě 4 proměněné sedmičky. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Komentář trenéra Lubomíra Krejčíře: S výsledek jsme spokojeni, s vlastním herním výkonem už méně. Radost sráži především vyroký počet obdržených branke. Nedařilo se nám především narušovat součinnost soupeře při tvorbě kombinační hry. Často nás dnes zklamala také koncovka, těch neproměněných šancí byla celá řada. Sledovali jsme  nárůst výkonnosti u Ondru Kawuloka, líbil se mi druhý poločas od Prošvice na levém křídle, byť některé šance neproměnil. Dobrou práci v obraně odvedl mladý Jirka Prtivánek. Obě pravá křídla Barabáš s Geistem nezklamala, ale nikdo dnes výrazně nevyčníval. Soupeř dnes dokázal především svoje velké zkušenosti. Dokázali zpomolit, zrychlit, šetřili silami tak, aby vydrželi celý zápas a skutečně celý zápas nás drželi pod tlakem.

Obrázek
Brankář Chodova Ondřej Pleva byl proti střele Jirky Protivánka úspěšný. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Díky ztrátě Zlína v Hustopečích se litovelský celek vrátil na 3. pozici v tabulce 1. ligy, 3 body za Velkou Bystřici a 5 bodů ze vedoucími Strakonicemi. A ty jsou také naším dalším soupeřem. Utkání se odehraje v sobotu 14. března od 17 hodin a vzhledem k aktuálnímu opatření Ministerstva zdravotnictví zřejmě úplně bez diváků. "Do Strakonic pojedeme favoritovi znepříjemnit jeho úlohu, chtějí zpět do Extraligy, takže udělají vše pro vítězství, objevili se tam nové tváře z celého Plzeňska, bude to určitě velice nepříjemný soupeř, ale mi nemáme co ztratit," uzavřel Krejčíř.      

Sestava a branky:
Tatran Litovel: Juráš 1, Navrátil - Noworyta 8, Barabáš 5/2, Smékal 5, Šmíd 5, Kuchař 3, Geist 2, Pohlmann 2, Prošvic 2, Kawulok 1, Růža 1, Šuba 1, Havlíček, Macek, Protivánek.
TJ JM Chodov: Pleva, Hostaša - Šafář 12/4, Turek 5, Hanus 3, Postelt 3, Friedel 3, Kaštánek 2, Januš 2, Řežábek 1, Krouský.

Rozhodčí: Kichner - Vacula
Sedmičky: 2 - 4
Vyloučení: 7 - 4 (ČK Pohlmann)
Diváků: 212
10.3.2020 | admin | Přečteno: 231x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: