Sezóna házené končí, soutěže se již dohrávat nebudou


Sezóna házené končí, soutěže se již dohrávat nebudou
Smutnou, ale bohužel očekávanou a zřejmě jedinou možnou zprávu dnes vydal Český svaz házené i Olomoucký krajský svaz házené. Všechny soutěže letošního ročníky (zatím kromě nejvyšších soutěží mužů i žen) byly ukončeny nedohrané, a všechny dosavadní výsledky budou anulovány.

Podrobně o tom informuje ČSH v článku na http://www.svaz.chf.cz/content.aspx?contentid=32278. V podstatě tedy velmi předčasně končí sezóna pro všechna naše družstva. V současné situace se totiž stejně nedá předpokládat, že se do konce května sportovní svět vůbec rozběhne, tréninky, natož utkání.

Učinili jsme krok, který asi většina našich členů očekávala. Jakákoliv jiná varianta, než anulace celého ročníku by nebyla fér. Při svém rozhodování jsme vzali v úvahu počet neodehraných kol, neustále se zkracující dobu do oficiálního termínu ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 i nemožnost předpovídat další kroky vlády České republiky," vysvětlil prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

Soutěže našich mužů, juniorů a dorostenců byly ukončeny po 14. kole z 22. Starší žáci odehráli 7 kol turnajů z 12 v krajské soutěži. Po polovině soutěže končí Žákovská liga starších žáků. Mladší žáci nestihli zahájit jarní část soutěže, která tak končí také v polovině. Nesehrají také ani regionální kvalifikace a celostátní finále Házenkářského desetiboje. Na jaře si ani jednou nezahráli ani miniházenkáři.

V krátkosti zrekapitulujme aktuální postavení našich družstev v tabulkám svých soutěží. Muži jsou na 3. místě 1. ligy, junioři na 10. místě 2. ligy SM, mladší dorost je také na 3. místě 2. ligy SM, starší žáci v krajské soutěži na 6. místě a v Žákovské lize na 22. místě a nakonec mladší žáci jsou na 2. pozici krajské soutěže. Dobrý herní projev jsme zaznamenali i u obou družstev miniházené, pro které mohl být vrcholem domácí turnaj Litovel MiniCup, s jehož konáním na začátku června se však také již moc nepočítá.

Dále se v rozhodnutí ČSH uvádí, že soutěže příštího ročníku 2020/2021 by se měly ve stejném složení jako ročník letošní. Bude však záležet, jak kluby podají přihlášky. Nižších soutěžích dospělých a dorosteneckých soutěžích se stává, že klub nebude schopen postavit družstvo při příští sezónu, nebo naopak bude chtít přihlásit družstvo nové. Ve výjimečných případech tak bude rozhodovat o zařazení družstev Exekutiva ČSH.  

Věřme, že se alespoň přes léto situace zcela stabilizuje a vrátí do normálu. Už abychom mohli zase hrát házenou!

Obrázek
27.3.2020 | admin | Přečteno: 199x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: