Házenkáři od konce dubna opět společně trénují


Házenkáři od konce dubna opět společně trénují
Díky příznivému vývoji epidemie nemoci COVID-19 v České republice a na základě rozvolňovacích opatření Vlády ČR, povolit oddíl házené svým družstvům od 29.4. opět trénovat, ovšem za splnění řady podmínek.

Tréninky budou až do konce června probíhat výhradně na venkovním hřišti na Sokolovně v Litovli, které bude otevřeno pouze pro organizovaný sport oddílu házené. Zatím není ovšem možné používat společné vnitřní prostory, tady především šatny a sprchy, možné je použít pouze WC. Všichni musí přijít převlečení z domu, nebo se převléct třeba na tribuně. Trenéři pak mají povinnost provést po tréninku desinfekci WC a tréninkových pomůcek.

Samotné sportování je od 29.4. umožněno v nejvýše 10členných skupinkách, jejich členové nemusí pouze během tréninku používat roušky. Od 11.5. pak bude možnost trénovat již prakticky bez omezení, neboť budou povoleny až 100členné skupiny.

Samozřejmě je nutné nadále dbát především prevence, proto se tréninku mohou účastnit pouze osoby - hráči i trenéři, kteří neměli v posledních 14 dnech žádné projevy jakéhokoliv respiračního onemocnění a také nemají nařízenu povinnou karanténu. Toto je potřeba doložit čestným prohlášením a u nezletilých osob také souhlasem zákonného zástupce s účastí hráče na tréninku.

30. dubna se tak konaly postupně první tréninky - dopoledne využili hřiště mladší žáci, odpoledne starší miniházená a v podvečer muži včetně juniorů. Postupně se připojily i týmy mladší miniházené, starších žáků i dorostenců.

Vzhledem k tomu, že byly zrušeny veškeré soutěže, stojí trenéři před netradiční otázkou, jak složit tréninky v tomto období. "S kolegy z branže jsme se shodli, že nyní není vhodné začít s ostrým tréninkem, hráči si po 2 měsících musí opět postupně zvyknout na tréninkové zatížení. Nicméně obvykle volný červen je letos dobré využít již k první fázi přípravy na novou sezónu, neboť kondice hráčů během epidemie jistě utrpěla, a v červnu je dobré tomu dát opět základ, na který se po červencové dovolené již naostro naváže," uvedl trenér mužů a metodik mládeže Lubomír Krejčíř.

Za trenéry mládeže pak doplnil trenér starší miniházené Radovan Šimek: "Nemáme před sebou žádný vrchol sezóny, na který se připravovat, takže formou her a herních cvičení budeme pracovat především na házenkářských dovednostech, protože, jak bylo z prvního tréninku znát, ty během dvouměsíční pauzy utrpěly u dětí nejvíce. Proložíme to i jinými sporty, půjdeme na beach kurt, na kolo, podle počasí si zajedeme zaplavat a pokusíme se klukům vynahradit školní výlet nějakým turistickým výletem."
10.5.2020 | admin | Přečteno: 564x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: