Družstvo mužů povedou nadále Lubomír Krejčíř a Marek Šuba, již s týmem zahájili přípravu na novou sezónu


Družstvo mužů povedou nadále Lubomír Krejčíř a Marek Šuba, již s týmem zahájili přípravu na novou sezónu
Ačkoliv v červnu bývá tradičně volno po sezóně a házenkáři se scházejí maximálně na fotbálek nebo plážovou házenou, tak letošní epidemie koronaviru a celosvětová karanténní opatření mění zaběhlé způsoby. Házenkáři Tatranu Litovel se totiž již od 1. června začali připravovat na novou sezónu, která začne v polovině září. Na aktuální dění a další podrobnosti jsme se zeptali v rozhovoru obou pokračujících trenérů Lubomíra Krejčíře a Marka Šuby.

Trenéři, pokračujete ve stejném složení jako v druhé polovině uplynulé sezóny. Po nucené pauze jste již začali s přípravou na nový ročník. Jak se vám zatím společně s týmem pracuje?
Lubomír Krejčíř: Nyní se nám samozřejmě pracuje velmi dobře, protože nemáme starosti a tlak na výsledky, na zápasový rytmus. Hráči mají po té pauze chuť, otázka k řešení je, jak skloubit přípravu hráčů, kteří během pauzy na sobě poctivě pracovali a nestrhali ty, kteří tomu moc nedali a taky obráceně. To je asi jediný "problém" současnosti.
Marek Šuba: Naše spolupráce naprosto klape, vzhledem k našim pracovním možnostem jsme rozdělili si kompetence v tom přípravném období také přípravu tréninků během týdne. Já se budu zaměřovat více na kondiční složku tréninku, trenér Krejčíř více herním prvkům. A mohu potvrdit, že kluci mají velkou chuť, což si přejeme, aby to vydrželo až do mistráků, čas ukáže.


Obrázek


Utvořili jste myslím velmi silnou trenérskou dvojici, pane Krejčíři, vy jste dlouholetý vrcholový trenér i se zkušenostmi u reprezentace, také školitel trenérů, Marek Šuba zase roky pracuje s mládeží, ale má za sebou teprve první sezónu u mužů. Je mezi vámi také jakési vztah učitele a jeho budoucího nástupce?
Lubomír Krejčíř: Já jsme tímto stylem měl u sebe asi 5 nebo 6 mladších trenérů ve dvojici, kteří přišli do "učení" a mnozí jsou dnes již interligoví nebo extraligoví trenéři, namátkou třeba Marek Kolář, Damir Bašič, Václav Rýdl. Věřím že takto to bude fungovat i nyní s Markem Šubou. Přechází z dlouholeté hráčské kariéry na pozici trenéra a v tomto mu budu mimo jiné také pomáhat. Aktuálně dané kompetence si budeme určitě upravovat a navazovat na ten rytmus ze začátku kalendářního roku.
Marek Šuba: Já se budu určitě snažit co nejvíce od kolegy přiučit a dostat se na tu trenérskou top úroveň, na druhou stranu - každý se učí od každého, takže doufám, že i já něco můžu předat tak zkušenému trenérovi. Já sám často zavítám na tréninky miniházené, žáků a i tam mě trenéři inspirují a pak jsem schopen některé jejich prvky zařadit do svého tréninku.


Jaké jste si dali společně s vedením oddílu cíle na novou sezónu?
Lubomír Krejčíř: Prioritou zůstává stejně jako loni zapracovávání mladších hráčů, převážně odchovanců nebo z regionu do prvoligového týmu. Kádr bude velmi široký a převážně mladíci budou mít možnost hrát i za juniorku v 2. lize, takže herní praxe bude pro všechny dostatek. Samozřejmě nikdo nerad prohrává, takže i tak budeme chtít obsadit přední pozice jak A-týmem v 1. lize, tak juniorkou v 2. lize.
Marek Šuba: Přesně tak, v podstatě budeme navazovat na uplynulou sezónu ve stejném duchu. Díky té šířce kádru i zde budeme mít rozdělené kompetence, já se budu více věnovat právě juniorce a trenér Krejčíř zase více prvoligovému týmu.


Jak se změní kádr na novou sezónu a jaká jsou očekávání od jednotlivých hráčů? Na kom budete stavět?
Lubomír Krejčíř: Momentálně to vypadá, že všichni hráči zůstanou. Přesto je ve vzduchu několik otazníků, které bude ještě vedení oddílu s hráči řešit. Ve hře je návrat Dominika Tkadlečka nebo Tomáše Hanáka, pokračovat by měli i hostující Honza Smékal, David Růža i Nicolas Noworyta.
Marek Šuba: My jsme s vedením oddílu konzultovali nejen jednotlivé hráče, ale víme hlavně o mezerách na některých postech, takže na tom se ještě pracuje, probíhá několik jednání s hráči a jejich mateřskými kluby. Já bych dodal, že zatím máme v kádru velké rozdíly v kondiční připravenosti, tady jsou ty nůžky hodně rozevřené. Vytipovat tahouny týmu, na to je právě proto ještě brzo, nicméně základ týmu tu kondiční úroveň na první ligu má.


Nyní je v podstatě ještě závěr aktuální sezóny, přesto jste letos netradičně již v červnu zahájili přípravu na sezónu novou. Jaký bude tedy celý plán přípravy?    
Lubomír Krejčíř: Letos je to opravdu specifické, sezona skončila o nějaké 2 měsíce dříve. Proto jsme zařadili teď v červnu takový "návratový mix" kondiční přípravy a tréninku dovedností. V červenci pak bude dovolená a individuální příprava - hlavně ti, kteří během karantény šli s tou kondicí hodně dolů. A od srpna pak bude klasických 6 týdnů přípravy na novou sezónu.
Marek Šuba: Ve hře je také víkendové kondiční soustředění v horách, to je pro tým vždy přínosné. Bude tradiční domácí turnaj O pohár města Litovle 15. - 16. srpna a potom bychom chtěli pro A-tým a juniorku po jedno turnaji a každý týden po jednom přípravném utkání. Soupeře budeme hledat tak, aby byli pro naše týmy tak utkání přínosná.


Obrázek


Obrázek


Obrázek
10.6.2020 | Radovan Šimek | Přečteno: 717x

Komentáře ke článku

Facebook