Ohlédnutí za přípravou našich družstev před novou sezónou


Ohlédnutí za přípravou našich družstev před novou sezónou
Ačkoliv byla letos řada tradičních předsezónních přípravných turnajů a dalších akcí zrušena, přesto téměř všechna naše družstva měla možnost si kromě tréninků ještě přes startem mistrovských soutěží zahrát utkání proti soupeřům z jiných klubů.
V článku přinášíme stručné ohlédnutí.

Muži:
Muži startovali nejprve 15.-16. srpna na domácím turnaji O pohár města Litovle, o němž jsme informovali v dřívějším článku. Poté sehráli v domácí hale přípravné utkání s extraligovými Hranicemi, které dokázali řádně potrápit, ale nakonec prohráli těsně 27:29 (16:13). Další přípravné utkání sehráli muži na půdě extraligového Nového Veselí, jenž ukázalo svou sílu a náš tým podlehl 19:30.

Obrázek
Utkání mužů Tatran Litovel - Cement Hranice


O posledním prázdninovém víkendu A-tým startoval ještě na Mamut Cupu v Maloměřicích, kde podlehl extraligovým domácím o pět branek a snadno porazil druholigové České Budějovice a umístil se tedy na 2. místě.
Utkání Mamut Cupu 2020:
SHC Maloměřice - Tatran Litovel31:26
SHC Maloměřice - Loko České Budějovice8:26
Tatran Litovel - Loko České Budějovice38:19


Na závěr přípravy sehráli muži utkání 2. kola Českého poháru na půdě druholigového Sokola Telnice v pátek 11. září. V nezvyklém prostředí venkovního hřiště s umělým osvětlením náš tým zvítězil 38:30.

Junoři:
Junioři sehráli turnaj v Kuřimi a také domácí přátelské utkání v SK Droždín a všechna přípravná utkání vyhráli. V Kuřimi deklasovali oslabený tým Loko Vršovice a ve finále 11brankovým rozdílem také domácí Kuřim.

Komentář trenéra Marka Šuby: "První utkání jsme hráli s českým druholigovým týmem Loko Vršovice, který byl oslaben o své kvalitní spojkové hráče. Z výsledku i herního obrazu je patrné, že jsme dominovali po celou dobu utkání a soupeř nám nekonkuroval na žádném postu a ani v žádných činnostech. První branku jsme dostali snad až v 16. minutě utkání a ta samá minutáž prvního gólu proběhla také v poločase druhém. Hráče bych chtěl pochválit hlavně za přístup a, i když je těžké při jednoznačném průběhu se namotivovat k poctivé práci až do samotného konce, tak to kluci zvládli a nepolevili ani na minutu. Proto také utkání skončilo 42:7 pro náš tým. Těžko něčí výkon vypichovat, ale asi se mi v dospělé házené nestalo, že by měl brankář chytající polovinu utkání 100% úspěšnost a nedostal gól. Našemu Honzovi Navrátilovi se to povedlo. Ve finále jsme se utkali s domácím celkem, který ve svém prvním utkání porazil jediný zahraniční celek UHC Eggenburg, hrající třetí nejvyšší soutěž v Rakousku. Proti Kuřimi se nám povedl zachytit začátek utkání, kdy jsme domácím pomalu gólově odskakovali a opět naší rychlou hrou, celkem solidně vypadající druhou vlnou, pozornou obranou, jsme si zajistili poločasový náskok 7 branek. I když měli domácí ve svých řadách dva bývalé extraligové hráče (Chýlka a brankáře Schwartzera), tak se jim s konečným skóre nepodařilo nic udělat. Turnaj hodnotím kladně z hlediska výkonu hráčů, také pro secvičení si obranných i útočných činností a hlavně proto, že si zahráli všichni hráči, a to skoro stejné množství minut. Vypíchnout musím také naše brejky, kdy naše křídla proměňovala velké množství těchto šancí a přesilovou hru, kdy se nám dařili naše secvičené kombinace."

Sestava a branky: Navrátil, Pekař - Štencl 19, Hrbček 15, Protivánek 10, Spurný 9, Prošvic 9, Číhal J. 6, Čikl 4, Šuba 3, Kuchař 2, Faltýnek 1, Macek.

Semifinále:
SK Kuřim- UHC Eggenburg30:25
HK Loko Vršovice - Tatran Litovel junioři7:42
O 3. místo:
UHC Eggenburg - HK Loko Vršovice35:23
Finále:
SK Kuřim - Tatran Litovel junioři36:25


Další přípravné utkání sehrálo družstvo juniorky s týmem SK Droždín na domácí palubovce. Utkání shrnul vedoucí družstva Pavel Valouch: "Zápas jsme měli pod kontrolou od první minuty, nicméně jsme se nevyhnuli pár neproměněných šancí z hranice brankoviště, kdy si kluci vylámali zuby na zkušeném Zbyňkovi Ošťádalovi v brance Droždína. Bohužel utkání nedohráli Tomáš Hanák a Petr Jindra, kdy si oba shodně přivodili výron kotníku. Předvedli jsem kolektivní výkon, kde se nejvíce střelecky s 10 brankami dařilo Petru Hrbčekovi, který těžil především z brejků. Utkání nakonec skončilo naší přesvědčivou výhrou 35:19."

Sestava a branky: Navrátil, Pekař - Hrbček 10, Faltýnek 5, Kuchař 4, Štencl 4, Spurný 3, Kawulok 3, Protivánek 2, Macek 1, Hanák 1, Čikl 1, Jindra 1.

Starší dorost:
Starší dorostenci sehráli jediné přípravné utkání a to ve Velké Bystřici proti novému klubu Házenkářská akademie Olomouckého kraje (Velká Bystřice + Centrum Haná + HBC Olomouc), které podlehli v neúplné sestavě 22:29.

Mladší dorost:
Mladší dorost startoval na dvou turnajích a sehrál přípravné utkání také s Házenkářská akademie Olomouckého kraje. Netradičně na konci prázdnin náš tým startoval na tradičním Polanka Cupu. V základní skupině A2 obsadil 3. místo za vítězství nad Opavou a Klimkovicemi a porážkami s Frýdkem-Místkem a Ostravou. V dalším utkání s celkem na 2. místě z první základní skupiny - domácí Polankou - si mohli vybojovat ještě semifinále, ale pozdějšímu vítěz turnaje podlehl vysoko 11:23. V posledním utkání turnaje o 5. místo naši hráči opět podlehli těsně Sokolu Ostrava o jedinou branku 16:17 a umístili se tak na 6. místě z 10 účastníku.

Sestava: Klanica - Neček, Pavlík, Zemánek, Moťka, Maitner, Kalousek, Šťastný, Válek, Gallas. Trenér Klanica st.,  vedoucí Šťastná.

Obrázek
mladší dorost na Polanka Cupu. Více foto ve fotogalerii.


Výsledky Tatranu Litovel:
Pepino SKP Frýdek-Místek - Tatran Litovel20:12
SK Pema Opava - Tatran Litovel14:16
Tatran Litovel - TJ Sokol Klimkovice18:11
TJ Sokol Ostrava A - Tatran Litovel16:14
SK Házená Polanka - Tatran Litovel23:11
Tatran Litovel - TJ Sokol Ostrava A16:17


Kompletní výsledky zde: http://www.polankacup.cz/kategorie-a#tabulky          

Dále odehráli mladší dorostenci turnaj v Kopřivnici, kde odehráli utkání s prvoligovými domácími a druholigovými Zlínem a Novým Jičínem. Domácím podlehli vysoko 25:41, taktéž prohráli se Zlínem a zvítězili nad Novým Jičínem. Celkově tak obsadili 3. místo v turnaji.

Obrázek
Mladší dorost na turnaji v Kopřivnici. Více foto ve fotogalerii.Výsledky turnaje:
KH Kopřivnice - HC Nový Jičín 38:22
Tatran Litovel - HC Zlín ?
KH Kopřivnice - Tatran Litovel 41:25
HC Nový Jičín - HC Zlín ?
Tatran Litovel - HC Nový Jičín ?
KH Kopřivnice - HC Zlín 44:37


Na závěr přípravy sehráli mladší dorostenci přípravné utkání s Házenkářskou akademií Olomouckého kraje.

Starší žáci:
Starší žáci startovali na dvou turnajích - na Polanka Cupu a také na Házenkářském festivalu Lovosice. Vítězný turnaj v Polance nad Odrou komentoval asistent trenéra Petr Jindra takto: "Na turnaj vyjelo družstvo v plné síle, jelikož turnaj byl i přes nepříznivé podmínky kvalitně obsazen. V základní skupině jsme nastoupili proti celkům Sokola Krmelín, Frýdku-Místku A, Sokola Ostrava, 1.SC Bohumín'98. Všechna tato utkání se nám podařilo vyhrát a dostatečně si zahráli všichni hráči sestavy. Po postupu ze skupiny z prvního místa nás čekal boj o postup do finále. Čekal nás celek TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště. Vedení v utkání se přelévalo celou dobu na obě dvě strany, ale díky zlepšené hře celého týmu jak v útočné, tak i v obranné fázi, jsme zvítězili a vybojovali postup do finále. Zde nás čekal nepříjemný soupeř SKP Frýdek-Místek B, který na turnaji vynikal rychlou a atraktivní házenou. Zachovali jsme však klidné hlavy, dokázali jsme proměňovat šance a dokráčeli si tak pro cenný skalp těžkého soupeře."
Trenér Martin Zifčák pak dodal: "Na turnaj do Polanky jezdíme už delší dobu a vždy jsme tu maximálně spokojeni. Tentokráte i s hrou svých svěřenců, kteří i v těžkých zápasech dokázali hrát jeden za druhého, zkrátka jako tým. Sladkou odměnou je cenné vítězství a jsme rádi, že vezeme pohár domů."

Obrázek
Vítězní starší žáci na Polanka Cupu. Více foto ve fotogalerii.


Sestava: Parlagi - Weiser, Vydra, Najer, Zičák, Hynek, Skvorcov, Čunderle, Hajiček, Páleník, Satora, Stejskal, Vašíček T., Nakládal, Papajík, Valouch. Trenéři Zičák a Jindra.    

Výsledky Tatranu Litovel:
SKP Frýdek-Místek A - Tatran Litovel7:21
Tatran Litovel -  Sokol Krmelín25:8
Tatran Litovel -  Sokol Ostrava16:8
1.SC Bohumín '98 - Tatran Litovel8:19
Tatran Litovel - Slovácká Slavia Uherské Hradiště12:9
SKP Frýdek-Místek B - Tatran Litovel9:13


Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen litovelský František Parlagi.  

Kompletní výsledky zde: http://www.polankacup.cz/kategorie-b#tabulky

O dalším víkendu 4.-6. záři startovali starší žáci na Házenkářském festivalu v Lovosicích. V základní skupině D porazili všech 5 soupeřů - Liberec, Most, České Budějovice, Děčín a v nejtěžším utkání i Talent Plzeň a vybojovali si postup do nejlepší osmičky z 1. místa. Ve čtvrtfinále náš tým přesvědčivě porazil i Lokomotivu Louny, ale boje o medaile mu už v třetím dnu turnaje nevyšly - v semifinále podlehl jak silným Lovosicím, a nakonec i Talentu Plzeň v utkání o třetí místo. Bylo vidět, že na kluky byl program posledních týdnů až moc náročný. Přesto byl Vašek Najer po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Sestava: Parlagi, Pospíšil V. - Valouch, Vydra, Najer, Hynek, Zifčák, Hajíček, Papajík, Satora, Stejskal, Vašíček T., Nakládal. Trenéři Zifčák a Jindra.

Obrázek
Starší žáci v Lovosicích. Foto: Robert Grim. Více foto ve fotogalerii.


Výsledky Tatranu Litovel:
Skupina DTatran Litovel  18 : 7 TJ Lokomotiva České Budějovice
Skupina DTatran Litovel 17 : 8 Liberec Handball
Skupina DTatran Litovel 16 : 7  TJ Slavoj Děčín
Skupina DTatran Litovel 16 : 13 HK Baník Most
Skupina DTalent Plzeň 1 10 : 13 Tatran Litovel
ČFTJ Lokomotiva Louny 12 : 18 Tatran Litovel
SFLions Hostivice 17 : 11 Tatran Litovel
3-4Talent Plzeň 1 14 : 8 Tatran Litovel


Obrázek
Vašek Najer vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Více foto ve fotogalerii.


Kompletní výsledky zde: https://tournaments.sportnect.com/tournaments/fb679745-09dc-4955-af34-b9a154c7a61f/results-2

Mladší žáci:
Také mladší žáci startovali na Házenkářském festivalu v Lovosicích. Pro řadu kluků to byla vůbec první utkání po přechodu z miniházené. Komentář trenéra Radovana Šimka: "V základní skupině A jsme začali těsnou výhrou nad domácími Lovosicemi a postupně zlepšovali náš herní projev i v dalších vítězných utkáních proti Rokycanům a Přibrami. V posledním utkání skupiny jsme však podlehli týmu Kostelce nad Labem. Přesto jsme z druhého místa postoupili mezi nejlepších 8 celků turnaje. Zde jsme však narazili na týmy s již většími zkušenostmi a tréninkem na velkém hřišti a výsledkově jsme tak již neměli nárok. Podlehli jsme postupně Hostivicím, Horce nad Moravou nakonec opět Kostelci nad Labem, takže jsme obsadili celkové 8. místo. Rok tréninků a zápasů na velkém hřišti je v této kategorii opravdu hodně znát, takže herně i střelecky hráli v našem týmu prim starší hráči Michal Kolečář, Luboš Pravda a Matěj Číhal. V brance do zranění palce chytal výborně Ondra Fidler, pak jej výborně zastoupil Vojta Tyl. Herní vytížení však dostali rovnocenně všichni, což byl náš cíl turnaje."

Sestava a branky: Fidler, Tyl 3 - Pospíšil M. 5, Sedláček 1, Číhal M. 17, Kolečář 19, Březina 3, Rozman, Skýva, Pravda 7, Weiser 5, Páleník 2. Trenér R. Šimek, vedoucí Číhal Martin.Výsledky Tatranu Litovel:
Skupina AHK FCC Město Lovosice 17 : 8  Tatran Litovel
Skupina AHázená Rokycany7 : 15 Tatran Litovel
Skupina ATatran Litovel12 : 7 TJ Spartak Příbram
Skupina ASokol Kostelec nad Labem5 : 4 Tatran Litovel
ČFTatran Litovel 9 : 18 Lions Hostivice
SF BTatran Litovel 8 : 13 TJ Sokol Horka nad Moravou
7.-8.Sokol Kostelec nad Labem 19 : 7 Tatran Litovel

Kompletní výsledky zde: https://tournaments.sportnect.com/tournaments/ca90df0a-7ce7-4c4e-8447-3875d37c4a09/results-2

Obrázek
Mladší žáci na turnaji v Lovosicích. Více foto ve fotogalerii.


Týmy starší i mladší miniházené začaly s tréninkem až koncem prázdnin a prvními jejich herními testy byly až Zahajovací turnaje miniházené o víkendu 19.-20. září.
20.9.2020 | Radovan Šimek | Přečteno: 607x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: