1. liga mužů: Házená Velká Bystřice - Tatran Litovel 21:25 (11:13)


1. liga mužů: Házená Velká Bystřice - Tatran Litovel 21:25 (11:13)
Velmi dobře vstoupili do nové sezóny 1. ligy házenkáři Tatranu Litovel. V pravém derby ve Velké Bystřici zvítězili o 4 branky 25:21, ale vítězství se rozhodně nerodilo snadno. Přesto si za cenné vítězství připisujeme první 2 body do prvoligové tabulky.

Náš tým dominoval především v úvodní části a také v samotném závěru utkání. "Úvod se družstvu vyvedl. Dobrá obrana a solidní útočná hra vedly k vedení 6:1," komentoval stručně trenér Lubomír Krejčíř. Jenže poté přišla nekoncentrace v útoku a i přes dobou obranu domácí náskok stáhli. "Zejména díky neproměňování šancí (to provázelo naši hru celé utkání) soupeř hru i skóre vyrovnal a tak poločas skončil hubeným vedením o dvě branky.", viděl první problém v utkání zkušený kouč.

Obrázek
Filip Dořičák ukázal své kvality i zkušenosti s extraligovou házenou. Foto: Pavel Štěpánek Více foto ve fotogalerii.


Druhý poločas nejprve přinesl velmi vyrovnanou partii. "Soupeř výrazně přitvrdil a dělal nám problémy nejen brankář Vydra, ale opět i vlastní neproměňování, stabilně však fungovala obrana," přiblížil dramatické chvíle Krejčíř.

Když 10 minut před koncem domácí Tkadleček poprvé v utkání překlopil skóre na stranu domácích (19:18), reagovala na to naše lavička oddechovým časem, přičemž trenér Krejčíř lišácky změnil taktiku: "V poslední desetiminutovce nasadil soupeř osobní obranu na Davida Růžu. Tuto situaci jsme řešili hrou bez pivota se čtyřmi spojkami, což se ukázalo jako rozhodující. Čtyři branky v rychlém sledu vedly k cennému vítězství."

Závěr utkání náš tým ovládl dokonce v poměru 7:2 a připsal si cenné vítězství 25:21.  

"Družstvo odvedlo disciplinováný výkon s výbornou obranou, povinná bojovnost a koncentrace byly patrné u všech hráčů, ale nejvíce kvality bylo ve hře Davida Růži, Tomáše Prošvice a Filipa Dořičáka. Až na pár úletů v obraně pracovali výborně i všichni tři pivoti. V útoku přidal pěkné tři branky Zdeněk Kuchař," pochválil své svěřence spokojený kouč.  

Byla rozhodující fáze utkání čistě sázkou na dobrou, či špatnou taktiku jednoho nebo druhého týmu? Možná. Trenér Krejčíř však vidí důležitější aspekt: "Tradiční derby a úvod sezony byly řádnou prověrkou toho, co družstva odvedla v přípravě. V našem případě i přes občasné překážky v tréninku některých hráčů absolvovalo družstvo řadu kvalitních tréninků a přípravných utkání zejména s extraligovými týmy a to se v závěru tohoto utkání jistě projevilo."

Obrázek


Sestavy a branky:
Házená Velká Bystřice: Schneider, Vydra - Mužík 5/2, Buček 3, Tkadleček 3, Kubis 3, Švébiš 3, Dobeš 2, Ostrožovič 1, Šoustal, Machynek, Schaffner, Pörsök, Mičola, Maceášik, Buršík. Trenér P. Tkadleček.

Tatran Litovel: Juráš, Bartoň - Dořičák 6, Prošvic 4, Růža 4/2, Kuchař 3, Geist 3/1, Vincour 2, Smékal 2, Pohlmann 1, Hanák, Havlíček, Barabáš, Kawulok. Trenér Krejčíř.

Rozhodčí: Beneš, Chalupa
Žluté karty: 3 - 1
Vyloučení: 3 - 5
20.9.2020 | Radovan Šimek | Přečteno: 258x

Komentáře ke článku

Facebook