Hned 4 hráči spjatí s Tatranem Litovel zabojují v neděli o extraligové zlato


Hned 4 hráči spjatí s Tatranem Litovel zabojují v neděli o extraligové zlato
Odchovanci Miroslav Nedoma a Matěj Nantl a karvinští hráči David Růža a Nicolas Noworyta, hostující naopak v prvoligovém týmu Tatranu Litovel v neděli 30. května zabojují v dresu Karviné o titul Mistra ČR v házené. Vyzpovídali jsme Mirka Nedomu, aby nám přiblížil dění posledních dnů.

Čtyři finálové zápasy Karviné a Plzně a všechny naprosto vyrovnané. Dvakrát sedmičkový rozstřel, dvakrát výhra o jediný gól. Každý tým dokázal zvítězit i na půdě soupeře. Krásné akce, hráči nastupující se sebezapřením přes zranění, ale i chyby z enormního tlaku. Prostě finále, jak má být! Rozhodne se v pátém rozhodujícím zápase tuto neděli!

Jak prožíváš poslední dny?
M. Nedoma: Je to náročné, vlastně už celé play-off, hraje se systémem víkend - středa. K tomu cestování na otočku přes celou republiku do Lovosic a teď do Plzně. Na nic jiného není čas. Mezi zápasy stihneme vždy tak jeden trénink. Ale máme skvělé zázemí a fyzioterapeuty na regeneraci.

Pro tebe to ale není první finále o mistrovský titul, že?
M. Nedoma: Je to tak, byly jsme s Karvinou ve finále už v roce 2017 a to jsme dokonce slavili titul, ačkoliv to skoro nikdo nečekal. O rok později, opět s Plzní jsme ale finálovou sérii prohráli. Loni se play-off kvůli koronaviru vůbec nehrálo a letos do třetice za sebou tedy Plzeň. Motivace vyhrát je tedy obrovská.

Jak zatím hodnotíš svoje vystupování v play-off?
M. Nedoma: Dostávám hodně prostoru, podobně jako celou sezónu. I přes důvěru trenéra vím, že mám na sobě co zlepšovat, ne vždy se daří. Nehraju play-off poprvé, ale ten tlak na úspěch je cítit neustále.

Co vám v Karviné pomůže Plzeň v posledním zápase sezóny porazit a získat titul?
M. Nedoma: Koncentrovaný, bojovný výkon. Určitě to bude zase vyrovnané, ale to že jsme dokázali otočit úterní zápas v Plzni, nám ohromně psychicky pomohlo.

V neděli je poslední utkání sezóny, co plánuješ po ní?
M. Nedoma: Předně si dám volno. A určitě se objevím i v Litovli a doufám, že se zlatou medailí.

Poslední utkání letošního ročníku můžete sledovat na ČT Sport v neděli 30. května 2021 ve 12:50 a fandit i karvinským "litovelákům".


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Foto: HCB Karviná, https://www.hcb-karvina.cz
29.5.2021 | Radovan Šimek | Přečteno: 456x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: