1. liga mužů: Tatran Litovel – Házená Velká Bystřice 28:26 (11:14)


1. liga mužů: Tatran Litovel – Házená Velká Bystřice 28:26 (11:14)
Ve druhém kole 1. ligy bylo v Litovli na programu pravé hanácké derby mezi Tatranem Litovel a Házenou Velká Bystřice. Náš tým musel tentokrát pořádně zabrat, když téměř celé utkání musel dotahovat a až díky povedenější koncovce utkání získal oba body.

Ještě před začátkem utkání oba týmy i diváci uctili chvílí ticha památku Davida Číhala, předsedy litovelského klubu, který na sklonku loňského roku podlehl v pouhých 48 letech nemoci covid-19.

Do utkání vstoupili lepším nasazením i variabilitou hry hosté, ujali se vedení a dostali domácí tým pod tlak.
Hosté vedli ještě v 53. minutě, jenže domácímu kouči Lubomíru Krejčířovi vyšlo střídání, když na závěrečný úsek mohl nasadit čerstvé kvalitní hráče.

V poslední desetiminutovce Litovel vstřelila 5 branek, zatímco hosté jedinou a navíc odehráli 6 minut v oslabení. Oba body tak nakonec zůstali v Litovli, Bystřice nakonec po dobrém výkonu odjela s prázdnou. Tatran tak drží i po druhém kole první příčku v tabulce na skóre před také plnobodující Bystřicí p. Host a Strakonice.

Obrázek
Filip Dořičák proskakuje obranou V. Bystřice. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Michaela Kaczmarczyková, trenérka Házené Velká Bystřice:
Bylo to derby jak má být, myslím, že to odpovídalo významu toho slova, bylo to napínavé od začátku do konce, diváci si určitě přišli na své. Nemohu říct, že jsem spokojená s výsledkem, protože jsme prohráli, ale s tím, co jsme minimálně první polovinu předváděli, za to nemohu klukům nic vyčíst. Náš výkon je postaven na týmové spolupráci, nemáme tam jednoho hráče, který by rozhodoval a tak to bylo i dnes.

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel:
Hráči vstoupili do utkání vlažně, nebyli dostatečně dynamičtí a přesní, zejména v obranné činnosti a to nahrávalo soupeři, který v této fázi hrál vynikající házenou. Střídal střelbu z dálky s hrou do pivota. Pak jsme ztratili nějaké míče v útoku a soupeř snadno trestal z brejků a to nás dostalo pod tlak. V poločase to bylo v šatně pochopitelně ostřejší a to nejen ode mě, ale i od hráčů mezi s sebou a druhý poločas byl v tom nasazení daleko lepší. Když jsme hráli kombinačně, tak jsme si šance vytvářeli, ale jakmile to sklouzlo do improvizace dvojiček, či trojiček, tak to nebylo dobré. V závěru nám pomohlo střídání, jednak Honza Šmída zahrál výborně na krajní i střední spojce a také Dominik Tkadleček, který svým nasazením získal míč, proměnil šanci a pomohl zvrátit skóre v náš prospěch. Rozhodlo prostě to, že jsme mohli v závěru nasadit kvalitní čerstvé hráče. Celé utkání jsem věřil, že soupeře nevydrží v takém nasazené celých 60 minut a že v poslední desetiminutovce udělají chyby a to se potvrdilo. Přesto se dá říct, že jsme vyhráli šťastně a to především zlepšeným nasazením po přestávce. Velmi dobré je, že vydrželi kondičně Prošvic i Geist na pravé straně celé utkání.

V příštím kole jede náš tým do Dvora Králové, kde odehraje utkání v sobotu 2. října v 18 hodin. Náš tým se bude muset připravit na tvrdou, nekompromisní hru, kterou Východočeši doma pravidelně předvádějí, ale i na kvalitu, neboť královédvorští v prvním kole pořádně potrápili Strakonice (24:27).

Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Nolč, Bartoň – Kuchař 1, Barabáš, Šmíd, Mrnuštík 5, Havlíček, Dořičák 3, Tkadleček 1, Prošvic 4, Vincour 1, Geist 5, Dolák, Piwko, Pindej 3, Kawulok 3/2

Házená Velká Bystřice: Vydra, Schneider – Wolf, Schaffner 1, Mužík 6/1, Skřídlo 1, Švébiš 3, Michálek, Možíš 1, Ostrožovič 4, Menšík, Šoustal 3, Kubis 2, Mancl 4, Vodička 1

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar
Žluté karty: 2 - 2
Vyloučení: 4 - 7
Diváků: 250

Ohlasy:
  • Olomoucký deník
28.9.2021 | Radovan Šimek | Přečteno: 385x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: