1. liga mužů: Tatran Litovel - HBC Ronal Jičín B 31:26 (14:12)


1. liga mužů: Tatran Litovel - HBC Ronal Jičín B 31:26 (14:12)
Házenkáři Tatranu Litovel v 6. kole 1. ligy hostili tým HBC Ronal Jičín B. Zodpovědně hrající  mladý tým soupeře si jim po přestávce přesto podařilo utahat a z dobré obrany vycházeli do rychlých protiútoků. Díky tomu si připsali již páté letošní vítězství.

Miloslav Kůta, trenér HBC Ronal Jičín B: Vzhledem k naší dnešní sestavě to není vůbec špatný výsledek. Rozhodlo hlavně naše oslabení 4 na 6, kde jsme dostali 3 nebo 4 branky a také našich 4 nebo 5 zbytečných technických chyb. Tím se domácí utrhli a rozhodli o utkání. Přitom ze celý první poločas jsme hráli velmi zodpovědně a kvalitně téměř bez chyb. Výborně zahrál Martin Bareš, ukázal, že je v něm stále duch bojovníka a že má stále co předvádět v téměř 40 letech a samozřejmě také oba dorostenci v brance. Domácí určitě podržel brankář Nolč a také Šmíd dával důležité branky. Po remízách v Hustopečích a Strakonicích tak tentokrát jedeme domů s prázdnou.  

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: Dnes jsme spokojeni za 2 body, přestože hosté nepřijeli s pendlujícími hráč z extraligového týmu, tak to byl velmi nepříjemný soupeř. Projevuje se to, že jeho hráči trénují v dorostenecké kategorii dennodenně. A projevili se to jistě i ve Strakonicích, kde remizovali. To není slabý soupeř, i když přijel jen se 2 hráči do pole na střídání. My jsme z počátku hráli disciplinovaně, ale nedařilo se nám tolik skórovat. No a velmi podobně hrál i soupeř a proto byl dlouho vyrovnaný stav, až v poslední minutě před přestávkou jsme se trhli na 2 branky a to díky našemu dobrému rychlému útoku. Po přestávce jsme již měli jasnější převahu, ale především zlepšenou obranou, zákroky Brankáře Nolče, čímž jsme si také vytvořili více šancí. Kdybychom proměnili všechny šance, byl by náskok ještě větší. Ale dal jsem prostor hrát všem hráčům. Protože všichni naši pivoti mají nějaké aktuální hendikepy, zkusili jsme Kubu Doláku v pivotu, a hodnotím ho dobře jak za nasazení, tak za obranu. Výborně hrál také Dominik Tkadleček, který má obrovský tah dopředu a nesmírnou bojovnost v obraně. Vlastně celkově jsme měli výborný tah dopředu včetně Dořičák Geista i Barabáše. Stejně tak svým nasazením pozvedal výkon celého týmu Zdeněk Kuchař.       

Obrázek
Filip Dořičák v rychlém útoku . Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Sestava a branky:
Tatran Litovel: Nolč, Navrátil - Geist 6/3, Pindej 5, Mrnuštík 4, Tkadleček 4, Prošvic 3, Dořičák 2, Šmíd 2, Barabáš 1, Dolák 1, Kawulok 1, Kuchař 1, Piwko 1, Pohlmann, Vincour.
HBC Ronal Jičín B: Hůla, Knitl - Bareš 7, Ženatý 6/2, Drbohlav 5, Vraný 4, Masák 1, Kaucký 1, Dědeček 1, Tůma 1, Schichor.  

Rozhodčí: Deml - Dvořáček
Žluté karty: 1 - 3
Vyloučení: 4 - 2
Sedmičky: 3/3 - 2/2
Diváků: 250
27.10.2021 | Radovan Šimek | Přečteno: 347x

Komentáře ke článku

Facebook