Starší žáci v prvním turnaji Žákovské ligy neprohráli

Tří vítězství a jednu remízu si odvezli starší žáci z turnaje prvního kola Žákovské ligy z Kopřivnice. V soutěži, kde startuje 25 nejlepších celků starších žáků z celé republiky se tak ukázali ve výborné formě.

Turnaj hodnotil asistent trenéra Tomáš Prošvic: "První zápas jsme narazili na naše odvěké rivaly z Olomouce. V tomto zápase jsme dali prostor všem hráčům z naší nabité střídačky a s Olomoucí jsme slavili první naše vítězství 22:13. Naším dalším soupeřem byl Zlín, který předváděl velmi pěknou a tvrdou házenou. V tomto zápase jsme se opírali o dobrou obranu a kvalitní práci spojek v útočné části. Díky tomu jsme zvítězili 23:19. Jako další nás čekal soupeř z Ostravy, s kterým jsme se už v minulosti několikrát potkali. Tým Ostravy předváděl bojovnou házenou. V útoku se opíral o své dva nejlepší hráče, na které jsme nedokázali včas přistupovat. Byli jsme trestáni brankami a vyloučeními. V naší útočné fázi jsme si vytvářeli dobré šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Díky tomu jsme poločas prohráli 7:9. V druhém poločase kluci nastoupili s větší bojovností. Zlepšili jsme obranu a v útoku jsme proměňovali vyložené šance z pozice pivotů a křídel. Ke konci poločasu se projevila únava z předchozích zápasů a taky fakt, že soupeř měl pouhé dva hráče na střídání. Díky tomu jsme zápas dovedli do úspěšného konce 17:16. Poslední zápas nás čekal tým domácích z Kopřivnice. Na obou stranách už byla vidět únava z celého dne. Oba týmy měly spoustu šanci, které však z velké většiny pochytali brankáři. Celý zápas byl vyrovnaný a kluci bojovali ze všech sil. Po napínavé koncovce vezeme z utkání s Kopřivnicí cenný bod za výsledek 14:14. Kluci si zasloužili velkou pochvalu za týmový výkon, avšak nesmíme usnout na vavřínech. Stále je co zlepšovat."

Zdroj: Facebook HBC Olomouc

Po prvním kole ze 6 se tak náš tým zařadil na 5. místo tabulky za čtveřici plně bodujících týmů, viz https://hazena.tatranlitovel.cz/tabulky.php?tym=stzaci&rocnik=2021.

Příští kolo odehrají naši žáci v domácí hale v Litovli v neděli 23. ledna 2022. Přijďte se podívat na kvalitní žákovskou házenou.

Výsledky z Kopřivnice:
HBC Olomouc 1966 - Tatran Litovel13:22 (5:10)
Sestava a branky: Parlagi, Spurný – Valouch 4/1, Papajík 4/1, Čunderle 3, Kouadio 3, Satora 2, Stejskal 2, Vašíček 2, Pravda 1/1, Tichý 1, Běhal, Číhal, Hyánek, Páleník, Šmída

Tatran Litovel - Handball club Zlín  23:19 (14:10)
Sestava a branky: Parlagi, Spurný – Valouch 8/3, Papajík 5, Čunderle 4, Vašíček 4, Hyánek 1, Stejskal 1, Číhal, Šmída, Kolečář, Kouadio, Páleník, Pravda, Satora, Tichý

TJ Sokol Ostrava - Tatran Litovel  16:17 (9:7)
Sestava a branky: Parlagi, Spurný – Čunderle 3, Valouch 3/1, Vašíček 3, Číhal 2, Pravda 2, Stejskal 2, Satora 1, Tichý 1, Běhal, Hyánek, Kolečář, Kouadio, Páleník, Papajík

Tatran Litovel - KH Kopřivnice 14:14 (5:5)
Sestava a branky: Parlagi, Spurný – Papajík 4, Vašíček 4, Valouch 3/2, Šmída 2, Číhal 1, Běhal, Čunderle, Hyánek, Kolečář, Kouadio, Pravda, Satora, Stejskal, Tichý