1. liga mužů: Legata Hustopeče - Tatran Litovel 22:43 (10:19)

Vysoké vítězství si připsali v dohrávce 10. kola 1. ligy mužů házenkáři Tatranu Litovel. V utkání v Hustopečích kralovali od první minuty a soupeře na domácí půdě deklasovali o 21 branek!

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: "Do Hustopeč jsme jeli s respektem. Soupeř i přes postavení v tabulce odehrál několik kvalitních  zápasů a Bob  Pšenica v brance - to bylo varování. A právě respekt byl asi motivací k disciplinovanosti od první minuty. Kvalitní obrana, které pomohl Petr Jindra za nemocného Zdenu Kuchaře, vynikající brankaři (Nolč i Bartoň) kolem 50% dali základ vysokému vítězství. Dalším kladem byla výrazně zlepšená produktivita zakončení - měli jsme 70%. Všichni si s chutí zahráli a přesto, že soupeř nepatřil k těm lepším, bylo vidět zlepšení a nárůst sportovní formy. Zůstáváme na zemi a ve Vršovicích nás jistě prověří víc. Doufám jen, že nebudou přibývat onemocnění a tréninkový a zápasový rytmus bude probíhat standardně."

Před odvetnou částí 1. ligy zbývají dohrát již jen 2 utkání. Náš tým tak jak tak skončí na třetím místě. A pokud zvítězí příští víkend v Praze-Vršovicích (so 5.2. 16:00) dotáhne se na 2 body za vedoucí Strakonice a na jediný bod za druhý Zlín.

Legata Hustopeče: Pšenica, Vařečka - Krošík 5, Jankovič 3, Havlík 3, Strouhal 3/1, Semerád E. 2, Horký 2, Zima 2/1, Hlavenka 1, Uhriňák 1, Semerád D., Huličný, Vávra.

Tatran Litovel: Bartoň, Nolč - Tkadleček 8, Šmíd 6/3, Dolák 5, Geist 5, Pindej 4, Piwko 4/1, Mrnuštík 3, Pohlmann 3, Barabáš 2, Dořičák 2, Prošvic 1, Jindra, Macek.

Rozhodčí: Pražák - Šulc
Žluté karty: 3 - 2
Vyloučení: 2 - 2