1. liga mužů: Tatran Litovel - Házená Hustopeče 38:26 (20:13)


1. liga mužů: Tatran Litovel - Házená Hustopeče 38:26 (20:13)
V posledním domácím utkání sezóny náš tým jasně přehrál Hustopeče, letos poslední tým tabulky, o 12 branek. Kromě tradičních opor se prosadili i mladí hráči, kteří běžně v první lize nestartovali. Díky prohře Zlína ve Vsetíně je tak již jasné, že obsadíme skvělé 2. místo tabulky!

Petr Semerád, trenér Legaty Hustopeče: "Dnes byly karty jasně rozdány již před utkáním, především vzhledem k naší uzké sestavě. V prvním poločase, kdy jsme ještě měli síly jsme se s domácími drželi, postupně ale domácí předvedli větší zkušenosti, my jsme pak přestali proměňovat a domácí nás trestali rychlými útoky. Do druhého poločasu jsme si řekli, že musíme hrát více takticky, což se částečně povedlo a zapracovali jsme hodně mladých hráčů, kteří získali zkušenosti. Celkově jsme to zde odehráli zodpovědně a jsem s týmem spokojený. Dobrý výkon předvedl brankář Pavel Vařečka, on je sice mladý, ale už má dost zkušeností a dnes to předvedl. Celou sezónu jsme měli smolnou, 5 utkání jsme prohráli o 1 branku, na další sezónu budeme budovat tým, hlavně zapracovávat mladé, naštěstí máme z čeho čerpat. A věřím proto, že půjdeme výkonnostně zase nahoru a naši fandové na letošek brzo zapomenou. Pokud to půjde, budeme usilovat o to i nadále hrát 1. ligu mužů, je to lepší pro rozvoj našich mladých hráčů i pro renomé klubu a města."

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: Pro nás to dnes bylo v podstatě přípravné utkání na souboj v Bystřici pod Hostýnem příští týden, neboť se v tomto složení již těžko scházíme na trénincích, což se projevuje hlavně v plynulosti postupního útoku, v systému rychlého útoku, tak i v obraně, která dnes moc nefungovala. Soupeř předvedl statečný uvolněný výkon. Z našeho pohledu utkání splnilo očekávání, především nasazení mladých hráčů, rozložení sil na všechny nominované. Čeká nás tedy poslední utkání a i to chceme vyhrát. Po soutěži hráče čeká týdenní volno, do konce května potom udržování se v kondici formou volnějších tréninků (fotbálek, či jiné hry) a červen opět věnujeme před červencovým volnem před-kondici - síla, výběhy a rychlost. Přípravu na novou sezónu zahájíme 1. srpna.

Obrázek
Srdnatý výkon v obraně i dvě branky v útoku zaznamenal s přehledem hrající Michal Havlíček. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Před posledním kolem se tak i díky dalším výsledkům vyjasnilo konečné pořadí našeho týmu v tabulce. Náš celek se umístí na skvělém 2. místě, které zařazujeme svou vahou hned za 2 mistrovské prvoligové tituly. Strakonice byly letos opravdu lepší, vyhráli všechny 3 naše vzájemné souboje v sezóně. V příštím kole zakončíme sezónu utkáním v Bystřici pod Hostýnem, hraje se v neděli 8. května v 11 hodin.  


Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Nolč - Dořičák 6, Prošvic 6, Coufal P. 4, Mrnuštík 4, Vincour 4, Tkadleček 3, Havlíček 2, Spurný 2, Dolák 2, Piwko 2, Barabáš 1, Pohlmann 1, Pindej 1, Šmíd, Navrátil.
Házená Hustopeče: Vařečka - Krošík 8/3, Kachlík 5, Horký 4, Zima 3, Huličný 3, Jankovič 3, Zemene, Homola.

Rozhodčí: Pluhař - Suchánek
Sedmičky: 0 - 3
Žluté karty: 0 - 1
Vyloučení: 1 - 2
Červené karty: 0 - 0
Diváků: 113
7.5.2022 | Radovan Šimek | Přečteno: 40x

Facebook

Partneři: