Ohlédnutí za 5. a 6. kolem mládeže a juniorky


Ohlédnutí za 5. a 6. kolem mládeže a juniorky
Po reprezentační přestávce se opět rozjeli soutěže všech kategorií podle harmonogramu soutěží. Bohužel vlivem nemocí, ať už v našich týmech nebo v týmech soupeřů, se některá utkání přesunula na pozdější termín. Své zápasy nehráli mladší žáci. Odložené utkání má i starší dorost v Újezdě u Brna.

5. kolo
Liga Olomouckého kraje: Tatran Litovel - SK HFP Prostějov 38:34 (18:17)
V neděli 23.10. mělo družstvo starších žáků Tatranu na programu další mistrovské utkání, tentokráte proti Prostějovu , které sehráli na domácím hřišti chvíli po poledni. Kluci si tak místo oběda chtěli pochutnat na soupeři. Mužstvo poznamenané značnou marodkou však jako tradičně vstoupilo do zápasu velice vlažně a na soupeřově obraně si lámalo zuby. Naproti tomu se nedařilo eliminovat střelecké choutky prostějovského Julínka a dlouho byla naše obrana proti jeho výpadům neúspěšná. Když soupeřův náskok vzrostl až na 4 branky, vzal si trenér Klanica Time Out. Kluky se snažil uklidnit a přeskupil sestavu. Začalo se dařit lépe bránit prostějovské spojky a na druhé straně proměňovat střelbu ze všech pozic. Do konce poločasu se podařilo otočit výsledek a do kabiny šli domácí už s jednobrankovým náskokem. Po poločasové přestávce kluci pokračovali s trpělivým bráněním především zkušených starších hráčů a zlepšila se také úspěšnost střelby. Postupně se litovelský náskok navýšil až na 9 branek. Ke konci se dostali do hry i hráči, kteří do té doby nedostali tolik příležitostí. Prostějov ještě trochu korigoval výsledek , ale domácí už vítězství udrželi. Branek bylo jako na dva zápasy , ale utkání ukázalo na čem je potřeba ještě zapracovat , protože trenér i přes vítězství úplně spokojený nebyl. Tradičně patří dík fanouškům, kteří kluky povzbuzovali za každé situace. Další zápas nás čeká až za 14 dnů proti Horce a snad už do něj kluci nastoupí od začátku s plným nasazením.
Sestava a branky: Dostál - Tichý 9, Spáčil 8/2, Kolečář 6, Pravda 5/2, Tyl 4, Spurný 3, Březina 2, Fidler 1, Pospíšil, Srovnal, Klement, Číhal.

Obrázek
Luboš Pravda se probíjí obranou soupeře. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


2. liga staršího dorostu: Tatran Litovel - KH Vsetín 32:33 (15:18)
Po posledních dvou remízách jsme bohužel vyšly tentokrát bez bodů. Během první poloviny prvního poločasu jsme si vypracovali náskok pěti gólů. Bohužel díky zhoršené obraně a několika technickým  chybám jsme postupně začali ztrácet a poločas prohráli o tři góly. Ke konci druhého poločasu se nám podařilo vyrovnat, ale v závěru utkání dal soupeř rozhodující gól.
Sestava a branky: Klanica, Kubíček - Pavlík 6/1, Kalousek 6, Maitner 4, Heibel 4, Moťka 3, Stejskal 2, Zemánek 2, Valouch 2, Šťastný 2, Vašíček 1, Gallas, Švancer.
Obrázek
Střílející David Maitner. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


2. liga staršího dorostu: Sokol Telnice - Tatran Litovel 31:23 (15:16)
Odložené utkání 4. kola v Telnici jsme sehráli hned druhý den po prohraném domácím zápase se Vsetínem. Zápas jsme rozehráli v dobrém nasazení a poločas vyhráli o jeden gól. Ve druhém poločase se projevila únava z předchozího zápasu, kterou umocňovalo větší množství technických chyb. Soupeř  toho využil a zápas jsme prohráli 31:23.
Sestava a branky: Klanica, Kubíček - Pavlík 8/3, Moťka 3, Zemánek 2, Gallas 2, Valouch 2, Maitner 2, Heibel 2, Šťastný 1, Kalousek 1, Stejskal, Vašíček, Švancer.

2. liga muži: Tatran Litovel junioři - HC Nový Jičín 31:15 (17:7)
V nedělním utkání jsme nastoupili proti soupeři z Nového Jičína, který letos ještě nezískal ani bod a uzavírá tak tabulku 2.ligy SM. Tým hostujícího celku přijel jen se dvěma hráči na střídání, tudíž se od nich dala čekat pomalejší házená, aby šetřili síly. Naše taktika byla jasná: nenechat si vnutit jejich hru a od začátku si vypracovat náskok, nejlépe rychlými góly z protiútoku a nenechat soupeře vydechnout. To se dařilo celý první poločas, kdy jsme dávali jak góly z trháků, tak hlavně z postupného útoku a dělali jsme i minimum technických chyb. Díky náskoku, který se po celý poločas navyšoval i díky zákrokům Dana Bartoně v bráně, mohli do zápasu zasáhnout všichni hráči z lavičky už v první části hry. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že budeme pokračovat v tlaku jako před přestávkou, abychom si vedení ještě upevnili. Předváděná hra byla podobná, bohužel ale střelecká úspěšnost z prvního poločasu se do druhého nepřenesla zcela. Pár nevydařených střel a pár trefených tyček nedovolilo rozdíl branek zvýšit více než na konečných 31:15 i přes fakt, že i Jan Navrátil v bráně chytal velice kvalitně. Do dalších zápasů ale musíme zapracovat na obraně, protože jsme dostali pár branek, kterým se dalo zabránit. I tak jsme ale s předvedenou hrou spokojeni, kdy v útoku dobře vedl Petr Hrbček na středu a gólově se, hlavně v první půli, vedlo Radku Čiklovi i Pavlu Faltýnkovi ze spojek, ke kterým se pak přidali ostatní hráči.
Sestava a branky: Bartoň, Navrátil - Čikl 6/2, Hrbček 6, Faltýnek 5, Spurný 4, Coufal 3, Štencl 3, Valouch 1, Stejskal 1, Růžička 1, Coufal 1, Spurný, Kubáček, Číhal.

Obrázek
Radek Čikl střílí sedmičku. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


6. kolo
2. liga mladšího dorostu: Sokol Klimkovice - Tatran Litovel 25:41 (11:15)
V tomto kole jeli mladší dorostenci na venkovní utkání do Klimkovic. První poločas se nevyvíjel úplně podle představ trenérů. Množství zbytečných technických chyb a horší střelbě vedlo k tomu, že se oba týmy neustále přetahovali o vedení v zápase. Naši hráči se museli poprat i s faktem, že se hrálo v hale, kde se nesmí používat házenkářské lepidlo, ale pravidla byla stejná pro obě družstva. V koncovce prvního poločasu se přece jenom prokázaly větší kvality na straně litovelských hráčů a poločas vyhráli o 4 branky. Ve druhém poločase se naše hra už zpřesnila i postupně jsme začali navyšovat rozdíl ve skóre v náš prospěch. V utkání se dařilo Vašku Najerovi s 12 brankami a Štěpánu Stejskalovi na pravém křídle s 8 vstřelenými brankami. Ale ani ostatní hráči se neztratili a všichni si vstřelili aspoň jednu branku. Kaňkou na zápase byla snad jen zákeřná hra protivníka, která nebyla nijak trestána rozhodčími.
Sestava a branky: Parlagi - Najer 12, Stejskal 8, Zifčák 6, Valouch 5/1, Satora 3, Papajík 2, Čunderle 2, Běhal 1/1, Pravda 1, Švancer 1.

2. liga muži: SKH Polanka n.O. - Tatran Litovel junioři 29:18 (18:7)
Utkání začalo ve vysokém tempu, kde především dominovali brankáři obou mužstev. V první poločase nám absolutně nefungoval postupný útok, a především souhra spojek. Velké množství technických chyb a neproměňování vyložených šancí nás soupeř trestal rychlými protiútoky. Druhý poločas se z naší strany nesl ve stejném duchu. Celkově 23 technických chyb a úspěšnost střelby spojek kolem 24% mluví za vše. Vyzdvihnout musíme obrannou činnost v čele s Petrem Jindrou a také oba brankáře.
Sestava a branky: Bartoň, Navrátil - Coufal 4, Čikl 4, Štencl 3, Hrbček 2, Coufal 2, Jindra 1, Faltýnek 1, Růžička 1, Spurný, Valouch, Spurný, Stejskal, Kubáček.
8.11.2022 | Pavel Valouch | Přečteno: 167x

Facebook

Partneři: