Litovelští junioři na podzim už dohráli

Po dvou vítězných utkáních odehráli junioři o uplynulých víkendech svá dvě poslední utkání - doma proti MHK Karviná a ve Frýdku-Místku. Jednalo se o dvě velmi těžká utkání, neboť oba týmy vévodí čele tabulky 2.ligy SM.

2. liga muži - SM:

Tatran Litovel - MHK Karviná 27:35 (11:16)

V posledním domácím utkání podzimní části soutěže junioři přivítali tým MHK Karviná. Za Karvinou hrají Ondřej Kawulok a Jan Pindej, kteří ještě v loňské sezóně hráli za Tatran Litovel. V sestavě Karviné jsou také hráči, kteří mají z minulosti i zkušenosti s extraligou. Do 20. minuty prvního poločasu bylo utkání vyrovnané a žádný z týmů si nevypracoval výraznější vedení. Ke konci poločasu se projevila větší zkušenost týmu z Karviné a postupně začali navyšovat svoje vedení. Druhý poločas se bohužel nesl ve stejném duchu toho prvního a poslední domácí utkání jsme prohráli 27:35.

Utkání hodnotil trenér Tomáš Hanák: "Do utkání jsme šli s respektem k soupeři, ale odhodláním získat body. Po vydařením začátku prvního poločasu jsme se bohužel dostávali pod tlak po chybách v útočné fázi. Nedokázali jsme v některých fázích zachovat klidnou hlavu a dostali tímto soupeře na koně. Opět velký počet technických chyb nás stálo hodně sil, abychom se mohli vzepřít nepříznivému stavu utkání. Soupeř nám ukázal, jakou sílu má ve zkušených hráčích, především Jiřího Užeka a Michala Paululika, kteří mají extraligové zkušenosti z HCB Karviná. Dobré utkání zahrál Ondřej Růžička, který se společně s Petrem Hrbčekem a Radkem Čiklem rvali o dobrý výsledek až do konce zápasu. V dalším kole nás čeká opět kvalitní soupeř, Frýdek-Místek, vedoucí celek soutěže. Věřím, že dnešní zápas bude kvalitní přípravou na tento zápas."

Sestava a branky: Bartoň, Navrátil - Čikl 6/2, Růžička 6, Hrbček 5, Spurný 4, Valouch 2, Štencl 2, Stejskal 1, Coufal 1, Coufal, Spurný, Faltýnek, Pohlmann, Kuchař.

Petr Hrbček vstřelil Karviné 5 gólů. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

SKP Frýdek-Místek - Tatran Litovel 29:25 (17:13)

K poslednímu podzimnímu utkání vyrazila juniorka ve velmi okleštěné sestavě doplněnou o dva dorostence do Frýdku-Místku.
Do utkání jsme vstoupili velmi bojovně, ale museli jsme si postupně zvyknout na to, že někteří hráči bránili na nových postech v obraně a na nové pokyny od zastupujícího trenéra Petra Jindry. Bohužel po 4 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 5:1 pro domácí celek. Postupem času se naše útočná činnost začala zlepšovat, ale stále bylo potřeba, aby kluci si více porozuměli v obraně. I když jsme v prvním poločase prohrávali již o 7 branek, tak jsme nesklonili zbraně a za pomoci organizované hry jsme do konce poločasu stáhli na výsledek 17:13.
Druhý poločas přinesl velkou změnu v naší obraně, kdy jsme byli schopni eliminovat střelecké pokusy domácích spojek díky výborně bránícímu střednímu bloku (Vojta Valouch, Pavel Faltýnek) a parádním zákrokům Daniela Bartoně. Za pomoci organizované hry, kterou řídil Petr Hrbček, se začali ukazovat ve skvělém obraze i naši dorostenci Jakub Pavlík a David Maitner, který si během utkání připsal 4 branky.  Postupem času začal domácí tým být velmi nervózní a my jsme postupně stahovali rozdíl ve skóre a v 15 minutě druhého poločasu svítil na tabuli vyrovnaný výsledek 20:20 a začala přetahovaná o každý balón do konce utkání. Bohužel v posledních 5 minutách jsme udělali pár chyb v útočné fázi, které nás připravily o možnost bodovat a dovést si tak z posledního utkání cenné body.

Jak viděl utkání zastupující trenér Petr Jindra: "Musím všechny kluky pochválit za to, jak přistoupili k celému utkání, i když jsme věděli, že na utkání nejedeme v nejsilnější sestavě. Útočnou hru dobře řídil Petr Hrbček, přestože na spojkách neměli střelecký den Ondra Růžička a Josef Pohlmann tak odmakali celý zápas. Na křídlech jsme se mohli opět spolehnout, že Pavel Coufal bude brousit lajnu a Zbyňa Spurný nezaváhá při střelbě jak z křídla tak 7-mi metrových hodů. Celé utkání nás výbornými zákroky držel Daniel Bartoň. Musím taktéž pochválit Vojtu Valoucha, jak řídil střed obrany a poděkovat Pavlu Faltýnkovi, že i když nebyl vpuštěn do útoku, tak odmakal celý zápas na středobloku. Musím smeknout klobouk před dorostenci, kteří se nebáli jak na obraně tak i vzít zodpovědnost na sebe v útočné fázi a veřím že jim tohle utkání velmi dalo a budeme se potkávat společně u juniorky i nadále."

Sestava a branky: Bartoň - Spurný 7/2, Coufal 4, Hrbček 4, Maitner 4, Valouch 2, Růžička 2, Faltýnek 1, Pohlmann 1, Pavlík, Jindra.

Týmu juniorky patří po kompletním odehrání všech podzimních kol 7. místo s vyrovnanou bilancí 5 výher a 5 porážek. Nejlepším střelcem Litovle je na 22. místě Radek Čikl (40 gólů).

1. SKP Frýdek-Místek 10 8 0 2 363:317 16
2. MHK Karviná 10 7 1 2 321:261 15
3. SKH Polanka n.O. 10 7 1 2 289:243 15
4. TJ Rožnov p.R. 10 6 1 3 285:267 13
5. KH Kopřivnice 10 5 2 3 267:262 12
6. SK Žeravice 10 5 1 4 305:285 11
7. Tatran Litovel 10 5 0 5 266:278 10
8. Fatra-Slavia Napajedla 10 4 1 5 261:275 9