Zimní pohár starších žáků 2023


Zimní pohár starších žáků 2023
Po minicích a veteránech Tatranu Litovel sehráli svůj první letošní turnaj také starší žáci.

V neděli 15.1.2023 uspořádal Tatran Litovel zimní turnaj starších žáků,který byl pojmenován a uspořádán na počest bývalého hráče a funkcionáře , "O pohár Davida Číhala". Soupeři domácím hráčům byly týmy Sokola Ostrava, Sokola Újezd u Brna a HK Ivančice.

Martin Číhal, vedoucí starších žáků: "Přestože byl turnaj plánován jako přípravný, všechna družstva k němu přistoupila se vší vážností. K úvodnímu utkání nastoupili domácí proti týmu HK Ivančice. Špatný vstup do zápasu se nakonec projevil v konečném výsledku a ani skvělý výkon Ondry Tichého nezabránil prohře o 2 branky. Ve svém druhém utkání proti fyzicky dobře připravenému Újezdu se ale domácím podařila zlepšit jak střelba tak i obrana a po zásluze zápas, také díky výkonu Davida Dostála v brance a osmigólovému přispění Matěje Číhala, vyhráli rozdílem 4 gólů. Svůj poslední zápas s Ostravou už Tatran odehrál s klidem a s přehledem vyhrál o 13 branek s výrazným brankovým přispěním Luboše Pravdy. Turnaj bohužel předčasně opustil litovelský Tonda Spurný, který utržil ve druhém zápase neúmyslné zranění kolene. Z olomouckého urgentu, ale nakonec přišla uspokojivá zpráva, že vazy v koleně vydržely a po krátkém odpočinku se bude moci Tonda vrátit na hřiště. Konečné umístění v turnaji bylo dáno stoprocentním ziskem Ivančic, nulovým bodovým ziskem Ostravy a o druhém místě rozhodl vzájemný zápas domácích s Újezdem. Krásnou kulisu hráčům vytvořili tradičně skvělí domácí fanoušci."
Nejlepšími střelci litovelského týmu byli Matěj Číhal a Ondra Tichý se 17 brankami.

Závěrečného vyhlášení výsledků se zúčastnilo několik členů rodiny Davida Číhala, ceny předali manželka Lenka a syn David. Hned další neděli čeká starší žáky již druhý turnaj Žákovské ligy, kdy na domácím hřišti přivítají týmy Zlína, Ivančic, Strakonic a Třeboně. Budeme držet pěsti.

Obrázek
Tým starších žáků Tatranu Litovel. Foto: Michal Tichý. Více foto ve fotogalerii.Kompletní výsledky turnaje:
Tatran Litovel-HK Ivančice18:20(8:10)
Sokol Újezd u Brna-Sokol Ostrava30:13(13:7)
Sokol Ostrava-HK Ivančice12:26(6:14)
Tatran Litovel-Sokol Újezd u Brna26:22(12:10)
HK Ivančice-Sokol Újezd u Brna25:22(14:11)
Tatran Litovel-Sokol Ostrava31:18(15:9)


Konečná tabulka:
1.HK Ivančice71:526
2.Tatran Litovel75:604
3.Sokol Újezd u Brna74:642
4.Sokol Ostrava43:870


Nejlepší střelec turnaje: Velíšek (Sokol Újezd u Brna, 23 branek)
18.1.2023 | Pavel Valouch | Přečteno: 157x

Facebook