1. liga mužů: Tatran Litovel - HC Zlín 33:31 (16:16)


1. liga mužů: Tatran Litovel - HC Zlín 33:31 (16:16)
Litovelský tým dal zapomenout na neúspěch z minulého kola v Brně a po vyrovnaném prvním poločase dokázali odpor Zlína zlomit a zvítězit 32:30. Díky zaváhání Vsetína na Chodově jsme tak před utkáním jara ve Vsetíně stále s minimální ztrátou jediného bodu na druhém místě tabulky.

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: "Těžké utkání s tradičním rivalem po porážce v Brně bylo velikou výzvou i proto, že v průběhu týdne se marodka nadále zaplňovala. Branková přestřelka v prvním poločase jasně ukázala, že kdo zlepší obranu, vyhraje. A byly jsme to my, kdy jak hráči v poli, tak brankář Dvorský znesnadnili zlínským zakončení a pomalu se tvořil náš náskok. Některé obranné zákroky (např. M. Coufal na Jurku) příváděly soupeře k zoufalství a když si útočná hra vedená Honzou Šmídem udržela vysokou laťku, dovedli jsme utkání k vítězství. Kaňkou byla poslední minuta, kdy jsme soupeři povolili naší nepozorností a nedůsledností snížit, ale i tak velmi cenné vítězství."

Obrázek
Tomáš Prošvic při průniku obranou Zlína. Foto: Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Díky prohře vedoucího Vsetína na Chodově jsme se přiblížili na čelo tabulky opět na jeden bod. A navíc šlágr kola, či utkání jara je tady! První s druhým - Vsetín hostí náš celek již v neděli 5.3. od 16:00.  

Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Dvorský, Nolč - Šmíd 12/3, Prošvic 5, Mrnuštík 4, Hlavenka 3, Barabáš 3, Vincour 2, Semerád 2, Coufal 1, Fulneček 1, Růžička, Pohlmann, Spurný, Stejskal.
Handball club Zlín: Schwarzer, Černocký - Tiller 9/5, Kolařík 8, Jirák 4, Jurka 4, Zaoral 2, Kalčík 2, Březovský 1, Balun 1, Kuzma, Švehlák, Ján, Novák, Vízner.

Rozhodčí: Dolejší - Kremláček
Sedmičky: 3 - 5
Žluté karty: 1 - 1
Vyloučení: 5 - 4
Červené karty: 0 - 2
1.3.2023 | Radovan Šimek | Přečteno: 214x

Facebook