1. liga mužů: KH BEECH Vsetín - Tatran Litovel 30:25 (17:11)


1. liga mužů: KH BEECH Vsetín - Tatran Litovel 30:25 (17:11)
Přímý souboj o první místo prvoligové tabulky dopadl lépe pro vedoucí Vsetín. Utkání přineslo řadu hezkých házenkářských momentů a domácí Vsetín rozhodl lepším závěrem 1. poločasu a tak jsme prohráli 25:30. Nadále však máme šanci udržet skvělé  druhé místo tabulky, které zajišťuje účast v baráži o Extraligu.

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: "Předpoklad , že utkání ve Vsetíně bude těžké a zároveň přinese krásnou házenou se naplnil. Bohužel ne s úspěšným koncem pro nás. Úvodních 22 minut bylo přehlídkou krásných akcím na obou stranách i pěkných zákroků obou brankářům (Malina x Nolč). Střelecky dominovali Honza Šmíd a Pavel Mrnuštík, u soupeře Michal Indrák. Posledních 8 minut prvního poločasu pak rozhodlo o osudu utkání. V tomto úseku jsme nedokázali vstřelit branku a 7 jsme jich obdrželi. Nepomohlo střídání, time-aut ani změna taktiky. V druhém poločase jsme pak neustále tlačili, ale výborní domácí si nás drželi na tzv. distanc. Nedařila se tentokrát hra do křídel a v podstatě celé utkání jsme se nedostali k rychlému útoku. Prostě soupeř byl lepší a to i přes minimum technických chyb (7) a poměrně solidní střeleckou úspěšnost (60 %)."

Obrázek
Pavel Mrnuštík má v posledních týdnech dobrou formu. Takto řádil ve Vsetíně. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Vsetín se tak odpoutal na čele prvoligové tabulky na tří body od našeho celku, další 3 body ztrácí Chodov, který se dobrými výsledky dostal před Bohunice. Do baráže o Extraligu však letos postupují hned 2 celky z 1. ligy! Tento víkend je reprezentační přestávka, v sobotu 18. března od 17 hodin přivítáme na domácí palubovce TJ Náchod.    

Sestavy a branky:
KH BEECH Vsetín: Malina, Orság - Nesvadba 8, Magrla 6/1, Číž 6, Indrák 5, Polášek 2, Vavrys 1, Weintritt 1, Hub 1, Ištvánech, Číž, Jarošek, Havran, Číž.
Tatran Litovel: Nolč, Dvorský - Šmíd 8/3, Prošvic 5, Mrnuštík 4/1, Barabáš 2, Štencl 2, Fulneček 2, Hlavenka 1, Vincour 1, Hrbček, Kráčmar, Pohlmann, Semerád, Piwko, Stejskal.

Rozhodčí: Hanák - Pavlíček
Sedmičky: 1 - 4
Žluté karty: 1 - 1
Vyloučení: 5 - 4
Červené karty: 0 - 0
Diváků: 120
9.3.2023 | Radovan Šimek | Přečteno: 271x

Facebook

Partneři: