Starší žáci na Holiday Cupu ve Zlíně


Starší žáci na Holiday Cupu ve Zlíně
O víkendu 26. - 27.8.2023 se naše družstvo starších žáků zúčastnilo dvoudenního turnaje ve Zlíně s názvem Holiday Cup.

Turnaje se v této věkové kategorii zúčastnilo 8 týmů z České ale i Slovenské republiky. Z českých týmů to byl mimo Tatranu Litovel pořádající HC Zlín, Polanka A a B, a slovenských HK Agro Topoľčany, MHaK Martin A a B, MŠK Kysucké Nové Mesto.
Zápasy ve skupině

Tatran Litovel - MKaK Martin A 11:25
Hodnocení zápasu i všech ostatních Jiří Klanica ml.: "První zápas se nám nedařilo jak v obraně tak v útoku. Zápas provázela spousta technických chyb a chyb na obraně. V zápase nám fungovala sehrávka do pivota, ze kterého vstřelil 4 branky Ondra Fidler."
Sestava a branky: Dostál, Zajíček - Fidler 4, Pospíšil M. 2, Tyl 2, Březina 1, Kurfirst 1, Pospíšil D. 1, Dosoudil, Elgner, Hlavinka, Sedláček, Sedlář, Sigmund


Tatran Litovel - Házená Polanka B 23:19
Jiří Klanica ml.: "Napínavý zápas až do samého konce. Zápas se po celou dobu tahal o 1-2 branky. Opět zde bylo několik technických chyb, ale proběhlo zde zlepšení od prvního zápasu, zejména v obraně. Zápas se povedl Martinu Pospíšilovi, který vstřelil celkem 5 branek."
Sestava a branky: Dostál, Zajíček - Pospíšil M. 5, Březina 3, Elgner 3, Fidler 3, Sedláček 3, Kurfirst 2, Tyl 2, Dosoudil 1, Pospíšil D. 1, Hlavinka, Sedlář, Sigmund


Tatran Litovel - HK Agro Topoľčany 15:21
Jiří Klanica ml.: "Nejpovedenější zápas kluků na turnaji. Proti finalistovi turnaje se nám povedlo odehrát napínavý zápas. Zlepšení v útoku a obraně se odrazilo na konečném výsledku. Spolupráce Vojty Tyla a Ondru Fidlera, kteří se na výsledku podíleli oba 5 góly, nám pomohla držet zápas v napětí."
Sestava a branky: Dostál, Zajíček - Pospíšil M. 5, Tyl 5, Pospíšil D. 2, Sedláček 2, Fidler 1, Březina, Dosoudil, Elgner, Hlavinka, Kurfirst, Sedlář, Sigmund

Zápasy play-off

Tatran Litovel - Házená Polanka A 16:22
Jiří Klanica ml.: "Druhý den turnaje jsme se opět setkali s družstvem Polanky, tentokrát s A družstvem. Zápas se odehrával v podobném duchu jako zápas s družstvem Topolčan. Postupné zlepšení v útoku i v obraně bohužel nestačilo na výhru."
Sestava a branky: Dostál, Zajíček - Tyl 6, Fidler 3, Pospíšil M., Sedláček 2, Dosoudil 1, Elgner 1, Sedlář 1, Březina, Kurfirst, Hlavinka, Pospíšil D., Sigmund


Tatran Litovel - Házená Polanka B 19:18
Jiří Klanica ml.: "Únava začala hrát roli a zápas byl opět velmi napínavý, podobně jako první zápas s Polankou B. Zápas se nám nakonec podařilo vyhrát na sedmičky i díky Davidu Dostálovi, který předvedl skvělý výkon."
Sestava a branky: Dostál, Zajíček - Pospíšil M. 6, Březina 3, Tyl 3, Fidler 2, Elgner 1, Kurfirst 1, Pospíšil D. 1, Sedláček 1, Dosoudil, Hlavinka, Sedlář, Sigmund


Tatran Litovel - MŠK Kysucké Nové Mesto 14:10
Jiří Klanica ml.: "Poslední zápas turnaje o 5. místo. Zápas byl od obou stran velmi pomalý, protože po předchozím zápase jsme museli čekat 6 hodin na tento zápas."
Sestava a branky: Dostál, Zajíček - Fidler 8, Sedláček 4, Elgner 1, Pospíšil M. 1, Březina, Dosoudil, Kurfirst, Hlavinka, Pospíšil D., Sedlář, Sigmund, TylCelý turnaj hodnotil Jiří Klanica ml.:"Na turnaji jsme se utkali s velmi silnými družstvy z Česka a Slovenska. Byl to první turnaj kluků v novém složení. Hlavním cílem turnaje bylo aby se kluci spolu aspoň částečně sehráli a my jako trenéři jsme měli příležitost je pozorovat v zápasovém zatížení. Turnaj jsme bohužel začali prohrou proti A družstvu z Martína. Tento zápas si myslím že nastartoval kluky k lepší výsledkům a po celou dobu turnaje šlo na klucích vidět stupňující se zlepšení a bojovnost."

Na turnaji naše družstvo skončilo na pátém místě a odvezlo si mnoho zkušeností do dalších fází sezóny.

Další utkání starších žíků bude již první soutěžní kolo a to 17.9.2023 na půdě TJ Cement Hranice.
8.9.2023 | Pavel Valouch | Přečteno: 139x

Facebook