Dorosti a juniorka poměřila síly s TJ Sokol Velké Meziříčí

Ve druhém soutěžním kole obě dorostenecká družstva i litovelská juniorka přivítali soupeře z Velkého Meziříčí. Všechna družstva, jak z Litovle tak z Velkého Meziříčí, chtějí hrát na špici svých soutěží, takže se očekávaly bitvy o každý míč, o každý metr palubovky.

2. liga mladšího dorostu JM: Tatran Litovel - Sokol Velké Meziříčí 28:29 (11:18)

Po nevydařeném prvním domácím utkání s Ivančicemi čekal litovelské mladší dorostence další velmi těžký soupeř z Velkého Meziříčí. S tímto týmem se dorostenci potkali na letním poháru v Litovli, kde po nevydařeném utkání prohráli a proto měli soupeři co vracet. Bohužel odveta se nevydařila a dorostenci prohráli i své druhé utkání v sezóně.

Utkání hodnotil asistent trenéra Vojtěch Valouch: „ Další těsnou porážku v domácím prostředí odstartoval špatný výkon v prvním poločase. Velká míra nekoncentrovanosti a spoustu neproměněných vyložených šancí nás dohnala do stavu mínus 7 v prvním poločase. Oproti minulému zápasu došlo ke zlepšení na středu obrany, chvílemi ale docházelo k prohrávání soubojů jeden na jednoho z čehož poté přicházely tresty. Kluci si ovšem zaslouží uznání za druhý poločas, kde se výrazně zvedli herně a v obraně a vrátili se zpátky do zápasu. Bohužel střela v posledních vteřinách zápasu rozhodla o výhře soupeře. Budeme se nyní připravovat na další zápas a věříme, že přivezeme 2 body z následujícího venkovního utkání.“

Sestava a branky: Dostál, Látal - Pravda 7, Tichý 7, Kolečář 4, Spurný 3, Číhal 2, Spáčil 2, Julínek 1, Sedláček 1, Srovnal 1, Březina, Dosoudil, Fidler, Šincl, Tyl.

Na minirozhovor jsme tentokrát vybrali Jana Sedláčka a Vaška Spáčila.
1. Jak hodnotíš uplynulé utkání a jak se ti hrálo?
Honza S. : „ Zápas hodnotím dobře. V první půlce jsme trochu polevili, ale ve druhé půlce jsme zabrali a málem jsme to dotáhli, byla toho škoda.“
Vašek S. : „První poločas se nám nepovedl a do šaten jsme si odnesli relativně velkou gólovou ztrátu. V druhém poločase jsme se herně zvedli, ale i tak jsme ztrátu z prvního poločasu nedokázali stáhnout.“

2. Co musíme zlepšit do nadcházejících zápasů?
Honza S. : „ Do dalších zápasů bych zlepšil energii. Vypadá to, jakoby se nám nechtělo vůbec hrát.“
Vašek S. : „Hlavně se potřebujeme sehrát a zlepšit obranu.“

3. Jak hodnotíš nové trenéry?
Honza S.: „ Trenéry hodnotím dobře, dokážou nás pořádně namotivovat a tréninky s nimi mě baví.“
Vašek S.: „Myslím si, že noví trenéři týmu sedli a kádr posunou o level výš.“

2. liga staršího dorostu JM: Tatran Litovel - Sokol Velké Meziříčí 29:24 (14:9)

Vzhledem k rozlosování a malého počtu účastníků 2. ligy staršího dorostu JM čekalo první utkání naše dorostence až nyní. Hned v prvním kole je čekal jeden z nejtěžších soupeřů a to ještě vloni prvoligové TJ Sokol Velké Meziříčí. Obě družstva mají velké ambice celou soutěž ovládnout, proto se očekávala bitva od první minuty až do posledního hvizdu. Nakonec byli šťastnější a první zasloužené body za výhru si připsali domácí házenkáři.

Utkání hodnotil Petr Jindra: „Začátek utkání probíhal ve velmi vyrovnaném duchu, kdy se týmy přetahovaly o vedení. Ze začátku nám nefungovala obrana, kdy jsme propadali na středobloku, udělali jsme proto pár změn které vedli k zlepšení. Velký přínos do zlepšení obrany přinesl na hřiště Ondra Tichý, který dobře zvládal souboje proti nejnebezpečnějšímu hráči soupeře. V bráně předváděl parádní zákroky František Parlagi, který nás držel a nepustil soupeře do většího náskoku. Od 15 minuty jsme přebrali otěže utkání, kdy jsme soupeři odskočili do poločasu na rozdíl 5 branek. Zde musím pochválit všechny kluky, jelikož se dařilo navzájem doplňovat na hřišti, kdy starší hráči pomohli dobře nakročit do utkání mladším klukům a ti se dokázali prosazovat. Do druhého poločasu  jsme naskočili přesně tak, jak jsme skončili v prvním poločase. Se soupeřem jsme drželi krok a nepouštěli je k tomu, aby zmírnili náskok který jsme si koncem prvního poločasu vypracovali. Za pomoci dobré obrany se nám dařilo získávat lehce míče, které jsme na druhé straně palubovky zakončovali lehkými góly z rychlého útoku nebo z trháku rychlonohým Tomášem Vašíčkem a Štěpánem Stejskalem. Bohužel tuhle předváděnou kvalitní hru jsme vydrželi hrát zhruba jen 13 minut, kdy jsme se v hlavách uspokojili že zápas je již vyhrán a soupeř nás rychle vyvedl z omylu. Soupeř přebral otěže utkání, během 5 minut dokázal stáhnout na rozdíl 3 branek a donutil domácí tým vzít si čas na pár slov od trenérů. Zde ale opět musím pochválit celý tým, jelikož si vzal k srdci všechny rady trenérů z time-outu a hra začala opět vypadat k obrazu který jsme si představovali. V útočné fázi se začali opět prosazovat Adam Zifčák  a Martin Čunderle, k tomu všemu ukázal svůj přehled na hřišti Václav Najer. V závěru utkání se dostali na hřiště všichni hráči a ukázali během chvíle že si své místo na hřišti do další zápasů zaslouží. Za zlepšenou hru jsme si zasloužili vítězství 29:24 a připsali si tak první dva body do tabulky.“

V útoku řádil Vašek Najer. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Sestava a branky: Látal, Parlagi - Čunderle 6, Zifčák 6/4, Najer 4, Stejskal 4, Vašíček 3, Palka 1, Papajík 1, Satora 1, Švancer 1, Tylšar 1, Valouch 1, Julínek, Kolečář, Tichý.

Rozhovor nám poskytli Martin Čunderle a Honza Švancer.
Martin Č.: „ Utkání bych zhodnotil v celku kladně, ale pořád potřebujeme na hodně věcech zapracovat. Hrálo se mi dobře.“
Honza Š.: „Uplynulé utkání bych hodnotil určitě kladně. Velmez mi přišel jako jeden z těžších soupeřů, který hrál minulý rok o soutěž výše, takže pro nás velmi dobrý začátek do sezóny.“

Martin Č.: „ Věc, kterou bych zlepšil, je obrana. Konkrétně komunikace na obraně.“
Honza Š.: „ Z mého pohledu by jsme měli změnit důraz v obraně a hlavně zlepšit obranu pivota.“

Martin Č.: „Trenéry hodnotím pozitivně, dávají dobré rady pro zlepšení naši hry.“
Honza Š.: „Nové trenéry hodnotím velmi dobře. S některými trenéry jsem se už potkal v mladších kategoriích a jsou to určitě velmi zkušení a dobří trenéři.“

2. liga muži JM: Tatran Litovel junioři - Sokol Velké Meziříčí 28:26 (16:13)

Litovelská juniorka odehrála své první ligové utkání až tento víkend. První kolo jim nedovolila odehrát nepříjemnost v podobě velké vody, které Litovel minulý víkend postihly, proto se z preventivních důvodů utkání s Ivančicemi raději odložilo.
První utkání na domácí půdě litovelské juniory čekal 3. tým loňské sezóny TJ Sokol Velké Meziříčí. Domácí juniory čekalo v oslabené sestavě opravdu těžké utkání. Do utkání nastoupili i dva starší dorostenci Adam Zifčák a Štěpán Stejskal, kteří svou hrou nezklamali a řekli si o nominaci i do dalších utkání juniorky.
Vedení v utkání se ujal domácí Tatran, ale poté se začaly projevovat větší zkušenosti hostujícího týmu a brzy a snadno se Velké Meziříčí dostalo do vedení o 3 branky. Tento náskok soupeři vydržel do 10. minuty prvního poločasu, kdy domácí přežili úvodní tlak soupeře a pomalu se dostávali do zápasu a začali utkání překlápět na svoji stranu. Ve druhé třetině prvního poločasu se dostali domácí do vedení, které postupně navyšovali až na rozdíl 5 branek. Na počátku druhého poločasu byl za nesportovní chování vyloučen jeden ze soupeřových hráčů. Toto vyloučení paradoxně soupeře nakoplo a hráči Velkého Meziříčí začali mít zase navrch a brankový rozdíl stáhli na -1, více jim ale domácí nedovolili a dotáhli utkání do vítězství a připsali si první důležité body do ligové tabulky. Nejlepším domácím střelcem se 7 brankami byl Radek Čikl. V závěru druhého poločasu, kdy se utkání rozhodovalo, podržel svými zákroky celý tým Jirka Lép.

Utkání hodnotil trenér Radovan Šimek: "V utkání jsme se museli vyrovnat s několika aspekty soupeře - s 1 až 2 vysunutými obránci a útočnou silou pivota Strýčka a brejkově laděného Tomáše Rosy. Přes úvodní nezdary v postupném útoku jsme se již ve 22. minutě ujali vedené a to to konce zápasu nepustili. Po získání vedení jsme se tak zaměřili především na to nedělat zbytečné ztráty v útoku a spíše získávat sedmičky a přesilovky, byť to nepřineslo mnoho krásy. Klid i spolehlivost přinesl na rozehrávce David Maitner. Utkání bylo plné soubojů v obraně, díky níž jsme obdrželi jen 26 branek, řadu úspěšných přerušení předvedl např. Ondra Stejskal. Střelecky se prosazovaly opory týmu - Radek Čikl, Pavel Faltýnek proměňoval úspěšně sedmičky, také Vojta Valouch v pivotu i na křídlech Zbyněk Spurný a Pavel Coufal. Po přechodu z dorostu dostali dost prostoru i Kuba Pavlík a Adam Smahel a také dorostenci Adam Zifčák a Štěpán Stejskal. Všichni tři brankáři dostali stejný prostor, nejvíce zákroků měl v závěru utkání Jirka Lép. Vítězství je povzbuzením do dalších utkání, přesto se najde řada aspektů, které je potřeba zlepšit."

Nejlepší střelec zápasu Radek Čikl. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Sestava a branky: Dvorský, Klanica ml., Lép  - Čikl 7, Faltýnek 6/5, Spurný 5, Valouch 4, Coufal 3, Maitner 2, Stejskal 1, Pavlík, Smahel, Stejskal, Zifčák.

Pro rozhovor jsem si vybral nejmladší hráče juniorky Štěpána Stejskala a Adama Zifčáka.
1.První utkání za muže a hned takové těžké utkání. Jak se ti hrálo?
Štěpán S.: „V tomto utkání se mi moc gólově nedařilo. Střetl jsem se tu z mnohem zkušenějšími a staršími hráči.“
Adam Z.: „Moje první utkání za muže se mi hrálo výborně. Kluci, moji spoluhráči, mě na 100% podporovali, pomáhali a fandili mi. Bylo to těžké utkání, ale dokázali jsme to uhrát a těsně zvítězili“

2. Jak vnímáš rozdíl mezi dorosteneckou a mužskou házenou?
Štěpán S.: „Mužská házená je výrazně rychlejší a náročnější, je tu potřeba více zkušeností než v dorostu.“
Adam Z.: „Hrát za dorost a za muže je obrovský rozdíl. V dorostu vás nechají vystřelit z devítky, můžete si dovolit kličku, prostě cokoliv. V mužích se pokusíte o kličku a už na vás visí soupeřův hráč. Je to ale pro mě obrovská škola a jsem za tu možnost, hrát za muže, moc rád.“

3. Jaký je tvůj cíl v letošní sezóně v týmu juniorky?
Štěpán S.: „Určitě bych se chtěl více herně prosadit a pomoct týmu dosáhnou lepších výsledků v sezoně.“
Adam Z.: „Mým cílem v letošním sezóně, v týmu juniorky, je hrát co nejvíce zápasů a samozřejmě vyhrát co nejvíce zápasů.“

Další ligové kolo zavítají obě družstva dorostenců i juniorky do Brna Maloměřic.