Turnaj mužů o Pohár Pětilisté růže

V posledním přípravném turnaji před začátkem nové sezóny obsadili muži 3. místo. Turnaj se konal v Třeboni za účasti dvou extraligových družstev.

Tradičního třeboňského turnaje se účastnila mužstva domácí Třeboně (extraliga), Hustopečí (extraliga), Litovle (1.liga), Písku (2.liga) a Třeboně 'B' (2.liga). Hrací doba byla 2x30 min, tedy stejná jako v klasickém mistrovském utkání.

První utkání sehrála Litovel proti domácí Třeboni. Do utkání vstoupila lépe Třeboň, získala si pohodlný náskok v prvních 10 minutách, který si udržovala až do konce utkání, když litovelští jakoby ze začátku byli ještě ztuhlí z dlouhé cesty autobusem.

Další utkání, opět proti extraligovému družstvu, se vyvíjelo slibně dlouhých 40 minut. Tatran držel krok s Hustopečemi, ještě 5 minut před koncem poločasu prohrávala Litovel jen o 2 branky. Časem však převážila rozsáhlejší a vyrovnanější lavička Hustopečí a těm se tak podařilo utkání strhnout na svou stranu.

Poslední sobotní utkání sehrála Litovel s Pískem. Hned od začátku se Litovel dostala do vedení zejména díky střelbě z dálky, časem se podařilo získat až 8 brankový náskok, o který však v posledních minutách Tatran přišel vlivem častých a zbytečných vyloučení a sérii nepřesností v útoku.

Utkání proti Třeboni 'B' bylo od začátku v režii Litovle, která získala několikabrankový náskok, který se v poločase vyšplhal na 8 branek a vydržel až do konce utkání.

Za zmínku určitě stojí, že Josef Pohlmann se se svými 37 brankami stal historicky nejlepším střelcem turnaje Pětilisté růže.