Přípravný turnaj staršího dorostu, Litovel 14.2.2009

Druhý z přípravných turnajů odehrál st. dorost na domácí palubovce 14.2.2009.
Podařilo se nám zajistit kvalitní účast tří celků z 1. ligy (N. Veselí, Bohunice, Ostrava) a družstvo V. Bystřice (2. liga).

I když jsme nastoupili opět ve značně kombinované sestavě (T. Macek, R. Hejný, K. Dvořák, P. Linduška - nemoc) a z důvodů dalších nemohli hrát i dvě posily z ml. dorostu (M. Konšel - lyžařský výcvik, J. Šmíd - dovolená), dokázali jsme turnaj vyhrát.

Po rozpačitém začátku, kdy jsme se štěstím porazili V. Bystřici a zbytečně prohráli s Ostravou, se kluci vyburcovali k solidním výkonům a postupně porazili N. Veselí a Bohunice.

V konečném vyhodnocení nám pomohlo sestavení minitabulky s Ostravou a N. Veselím (všichni shodně 6 bodů). Díky jedinému gólu jsme se stali vítězi tohoto přípravného turnaje. Cenné pro nás je, že se nám opět podařilo zvítězit nad celky 1. ligy. Doufám jen, že za týden budeme moci v prvním mistrovském zápase proti Bystřici pod Hostýnem nastoupit v plné síle.

Sestava a branky: M. Sléha - J. Anton 15, J. Rozsypal 12, F. Sléha 10, J. Gottfried 9, O. Vogl 6, P. Zapletal 3, P. Raška 2, M. Spáčil 2, J. Čapák 1, J. Albrecht

Výsledky: Litovel  - V. Bystřice 12:10
                        - Ostrava 11:13
                        - N. Veselí 21:18
                        - Bohunice 15:10

Nejlepší střelec: Matěj Prauzek 29 branek (Sokol Ostrava)
Nejlepší hráč: Pavel Najman (N. Veselí)
Nejlepší brankář: Marek Sléha (Tatran Litovel)

Nakonec bych chtěl poděkovat oddílu házené za pěkné poháry pro první tři družstva. Sponzorům, kteří věnovali věcné ceny: Pro Sport - p. Václavek
                                                      Rakola - p. Kohoutek
                                                      Město Litovel

Zvlášť pak děkuji p. Navrátilovi, p. Cílečkovi a slečně Filipové, kteří se celý turnaj starali o zápis.