Turnaj mini v Litovli 18.dubna

V sobotu 18.dubna se dvě družstva litovelských starších miniházenkářů utkala na hřišti na sokolovně se soupeři z Města Libavé, Bystřice pod Hostýnem a Velké Bystřice.

Hned v úvodním zápase se střetli naši proti sobě a zápas začal jaksepatří překvapivě. Aktivní osobní obrana po celém hřišti podpořená výborným výkonem brankáře Davida Sedláře a několik povedených uvolnění na brankovišti vedlo k nečekanému dvoubankovému náskoku modrých. Ten si udržovali až do poloviny poločasu. Po prostřídání o náskok přišli a ve druhém poločase se již žlutí prosazovali svou fyzickou i herní převahou. Konečný výsledek 17:10.
Je škoda, že modří nedokázali zopakovat svůj výkon z prvního poločasu i proti ostatním týmům. Všechna zbývající utkání prohráli - s Libavou 11:17, s Bystřicí p.H. 9:17 a s Velkou Bystřicí 11:14.

Žlutí ve svých dalších zápasech porazili Libavou 26:18, Bystřici p.H. 20:9 a Velkou Bystřici 22:13. Střelecky se družstvu dařilo, kladem je i postupné zabudovávání ještě na podzim modrých hráčů Martina Pekaře a Pavla Lakomého.

Závěrem chci poděkovat za vydatnou pomoc při organizaci turnaje paní Fingerové a Kobzové a panu Sedlářovi. Stejně tak i mladším dorostenců Jendovi Gottfriedovi a Matějovi Konšelovi, kteří úspěšně zvládali i funkci rozhodčích.