1. liga mužů: Sokol Nové Veselí - Tatran Litovel 23:24 (13:13)

Skvělý výsledek přivezli házenkáři Litovle z palubovky jednoho z největších favoritů první ligy Nového Veselí. Tatran zvítězil na půdě aspiranta na postup ve výborném zápase 24:23 a poskočil na první místo tabulky.

Hanácký tým je po čtyřech kolech stále bez porážky a sezonu má tak rozehranou velmi slibně. V neděli odpoledne na sebe narazili dva doposud neporažení soupeři, kteří v letošní sezoně pomýšlejí hodně vysoko. Celek z Vysočiny se na souboj s Hanáky velice pečlivě připravoval, ale nakonec z něj po porážce o jediný gól vyšel bodově naprázdno.

"Nové Veselí se netají postupovými ambicemi. My ty ambice možná nemáme až tak vysoké, ale o to příjemnější je pro nás tento výsledek," usmíval se po vydařeném utkání litovelský trenér Květoslav Kuba.

Velice prestižní souboj dvou favoritů první ligy svojí úrovní rozhodně nezklamal. "Zápas se hrál ve vynikající atmosféře. K vidění byla rychlá házená, která se divákům musela líbit," prohlásil trenér Kuba.

Do 14. minuty měli lehce navrch domácí, pak však začal přebírat iniciativu litovelský Tatran, který se dostal až do tříbrankového náskoku. "I kvůli přísně nařízeným sedmičkám a naší netrpělivé hře jsme o něj ale přišli," popisoval kouč Kuba. Poločas skončil nerozhodně 13:13.

Rovněž v úvodu druhého dějství měli litovelští házenkáři vedení ve své moci. Tým Nového Veselí byl však stále na dostřel. Litovel musela přežít i dvě oslabení, což se jí povedlo a necelé dvě minuty před koncem vstřelila rozdílovou branku, která znamenala vedení 24:23.

Nejtěsnější náskok Hanáci udrželi až do závěrečné vteřiny a mohli se radovat z velice cenné výhry. "Musím říct, že domácí byli z porážky hodně zklamaní, my naopak velice šťastní," radoval se litovelský trenér Kuba.

Výborný výkon předvedli oba brankáři, kteří za svá záda nepustili vysoký počet gólů. V litovelské svatyni se dařilo Pavlu Novotnému, který nyní na nějaký čas převezme roli brankářské jedničky po zraněném Habermannovi.

Litovel se minimálně do dalšího víkendu bude vyhřívat s jednobodovým náskokem na prvním místě tabulky. V sobotu od 17 hodin se Tatran na domácí palubovce pokusí vybojovat další dva body v utkání s Náchodem.

"Je to jeden z méně příjemných soupeřů. Hraje podobným stylem jako Chodov a možná i o něco tvrději," charakterizoval protivníka trenér Litovle Květoslav Kuba, který věří, že bude v sobotu litovelská hala pořádně zaplněná.

Sokol Nové Veselí: Sedlák, Suchý - Kovařík, Smrčka 1, Prokeš, Najman 4, Bláha 1, Hajčmar 2, Kazatel, Melichar, Štikar 2, Hricišon 8/4, Kudla 5, Klíma. Trenér: Pavel Hladík.

Tatran Litovel: Novotný, Kráčmar - Schmalz 4, Kuchař 1, Barabáš 4/4, Číhal 1, Nedoma, Hanák 2, Šuba 4/1, Šmíd 2, Havlíček, Macek 2, Dolák 4. Trenér: Květoslav Kuba.

Rozhodčí: Dolejší - Dvořák
Sedmičky: 4 - 5
Vyloučení: 1 - 2