Movember - aneb vrací se kníry zase do módy? UVNITŘ SOUTĚŽ


Movember - aneb vrací se kníry zase do módy? UVNITŘ SOUTĚŽ
Pravděpodobně jste si všimli, že si někteří hráči týmu mužů nechali narůst během listopadů knír. Ne, nebojte se, není to hromadný pokus o návrat módy 80. let. To jsme se jen připojili k hnutí Movember.

Movember - a co že to vlastně je?

Movember je celosvětová charitativní akce jejíž cílem se zvýšit povědomí o mužském zdraví a získat finanční prostředky na jeho podporu a výzkum. Kampaň je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty.

Obrázek


Muži (Mo Bros) se do Movemberu zapojí tak, že si po celý listopad nechávají symbolicky narůst knír - typickou mužskou ozdobu. Ve svém prostředí pak knírem na sebe upozorňují a šíří tak povědomí o akci a celé problematice mužského zdraví.

Ženy (Mo Sistas) pak muže v pěstování kníru podporují, pořádají různé akce. Společně pak všichnu nabádají lidi ve svém okolí k finančnímu příspěvku na podporu mužského zdraví.

Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak - a listopad (November).

V naší zemi se do Movemberu již několik let zapojují hodně také sportovní týmy. Nejznámějším příkladem jsou fotbalisté Sparty Praha. Loni se do Movemberu zapojili třeba házenkáři KP Brno nebo HC Zubří.

Obrázek


Zapojili jsme se
Litovelští házenkáři se letos do akce zapojili poprvé. Ke stále kníratým mužům v klubu, jako např. Karel Zmund, Jiří Macek nebo Jarda Nevrlý, se tak připojila velká část týmu mužů, dbala celý listopad o svůj ochlupený horní ret a vystavovala ho obdivu svým ženám, ve škole, v práci, na hřišti a celému svému okolí.

Pokud se Vám tato akce zamlouvá, můžete se další informace dočíst na webových stránkách Movemberu nebo na jeho českém facebookovém profilu.

Obrázek


Zároveň Vás také prosíme o příspěvek na podporu mužského zdraví. Tuto možnost budete mít během posledního letošního domácího utkání mužů 7. prosince 2013 v litovelské sportovní hale. V prostoru bufetu bude připravema kasička na Vaše dary. Tuto částku společně s naším vlastním příspěvkem poté zašleme prostřednictvím webových stránek na konto akce Movember.

Soutěžte - čí je to knír?
Zároveň jsme pro Vás připravili také soutěž. Kníry našich Mo Bros jsme zvěčnili a vy můžete prokázat, jak dobře svůj tým jakožto fanoušci znáte. Stačí ke každému knírku přiřadit správné jméno. 3 nepřesnější a nejdřívější odpovědi získají malý dárek v podobě klubové šály Tatranu Litovel. Soutěž trvá jen do 6. prosince 2013!

Obrázek


Soutěž naleznete zde.

Vaši litovelští Mo Bros
1.12.2013 | admin | Přečteno: 1530x

Facebook

Partneři: