Turnaj mužů - Memoriál Františka Čikla vyhrál extraligový Přerov

V neděli 19. ledna 2014 se konal v litovelské sportovní hale 7. ročník Memoriálu Františka Čikla. Na letošním ročníku startovaly celky STM Olomouc, Sokol HC Přerova a domácí Tatran Litovel.

Vzhledem k počtu týmu se hrála utkání v plném čase 2 x 30 minut.

Domácí tým v prvním utkání porazil STM Olomouc rozdílem 9 branek 33:24, když výraznější rozdíl skóre se zrodil až v 2. poločase.

V druhém utkání naši hráči nestačili na extraligový Sokol HC Přerov. Především v prvním poločase (12:20) bylo znát, že domácí tým je ještě ve fázi fyzické přípravy, zatímco Přerov si s míčem rozuměl mnohem více (extraliga začíná o více jak 14 dní dříve). Naši hráči však v druhém poločase zabrali a snížili rozdíl na 5 branek.

Ve třetím utkání porazil Přerov i STM Olomouc šestibrankovým rozdílem a stal se tak vítězem turnaje. Domácí Tatran Litovel se umístil na 2. místě, 3. místo připadlo Olomouci.

Tým prvoligového lídra zahájil přípravu na jarní část sezóny již 6. ledna. Prvoligová utkání začínají 15. - 16. února. Další přípravná utkání sehrajeme na turnaji v Brně-Bohunicích (25.1.) a v Olomouci (8.1.) a s Kostelcem na Hané (středy).

Momentálně však trenéry trápí poměrně velká marodka (Nedoma - zlomená ruka,  Habermann - operace kolena, Kuchař - operace slepého střeva, Hanák - vleklá angína, Macek, Šmíd - zranění). Většina hráčů by však měla být na mistrovská utkání v pořádku. Tým se totiž chce poprat o celkové vítězství v první lize!