Navštivte výstavu Příběhy házené - od terčové k handballu


Navštivte výstavu Příběhy házené - od terčové k handballu
Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se bude na podzim konat zajímavá výstava s pro muzeum netradiční tématikou - házenou. Předměty do výstavy poskytl také oddíl házené Tatranu Litovel.

Výstava se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jiřího Rozbořila, rodáka z Choliny, prezidenta ČSH Mgr. Aleše Pospíšila, viceprezidenta ČSH a bývalého dlouholetého předsedy Středomoravského SH a známého rozhodčího házené doc. Mgr. Antonína Staňka, PhD. a ředitele Vlastivědného muzea v Olomouci Ing. Břetislava Holáska.

Již samotný název výstavy je tak trochu tajemný a nedává zájemci moc tušit, co vlastně na výstavě uvidí. Snad jen podtitul dává tušit, že výstavy zabrousí do historie házené, která má jedny z celosvětových kořenů na počátku 20. století také v Českých zemích a bude se věnovat vývoji této hry až do dnešních dob.


Obrázek


Tatran Litovel, který letos oslavil 80 let od založení házené v Litovli tehdy ještě pod hlavičkou Sokola, byl poctěn možností umístit do výstavy také své nejzajímavější předměty z historie i současnosti.

Tuto výstavu v nedaleké Olomouci si nenechte rozhodně ujít! Vernisáž výstavy proběhne ve středu 17. září 2014 a výstava potrvá až do konce listopadu.
15.9.2014 | admin | Přečteno: 1492x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: