Starší miniházená vyhrála domácí turnaj AutoFIT Cup 2017
V sobotu 11. února se ve sportovní hale ZŠ Vítězná v Litovli konal 2. ročník AUTOFIT CUP 2017. Šest týmů minižáků, se utkalo systémem každý s každým 2x15 minut. Hrála se však velká házená na celé hřiště 6+1. Pro mnohé týmy, to byl první kontakt s velkou házenou, jelikož hrají jen soutěž 4+1 na půl hřiště.

V prvním utkání domácí družstvo Tatranu nás čekalo družstvo Velké Bystřice. Utkání bylo vyrovnané a nakonec se nám podařilo zvítězit o 3 branky. Ve druhém utkání turnaje nás čekal celek Tatranu Bohunice. Toto utkání kluci zvládli a zvítězili o 7 branek. V dalších zápasech jsme porazili Jiskru Otrokovice o 10 branek a Sokol II Prostějov o 12 branek.

V posledním utkání turnaje nás čekal celek HK Ivančice. Stejně jako my, dosud na turnaji nepoznali hořkost porážky.  Bylo to velmi svižné utkání. Vydařil se nám vstup do zápasu a vedení o 2 branky se nám dařilo držet celý zápas, na konci nás čekala výhra o 4 branky. Tímto vítězstvím se nám podařilo celý turnaj vyhrát a klukům na krku zazářila zlatá medaile.


Obrázek
Momentka z turnaje AutiFIT Cup 2017. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Poháry, medaile a věcné ceny do turnaje věnoval Autoservis Klanica, člen skupiny autoservisů AutoFIT. Jirkovi Klanicovi, jednomu z trenérů našeho družstva, tak patří velké poděkování.

Druhého z trenérů našeho celku, Martina Zifčáka, jsme se zeptali na 2 otázky:
Jak hodnotíte tréninkové zlepšení hráčů vašeho týmu, v kterých činnostech jste dobří, a kde se potřebujete nejvíc zlepšovat?
I přes to, že trénujeme v Litovli po menších tělocvičnách a na halu jsme se dostali až od půlky ledna, tak se nám daří, zatím všechny turnaje vyhrávat. Udělalo nám to velkou radost, že i v těchto stísněných podmínkách se nám podařilo kluky kvalitně připravit. Je na nich vidět velké zapálení pro házenou a docházka na tréninky je příkladná. Dá se říct, že v útoku se klukům daří, jen v obraně, kde je potřeba trochu disciplíny, musíme přidat. Také na brankářích je vidět snaha se něco nového naučit.

Každé zapálení pro věc potřebuje motivaci, kde ji mají zrovna vaši kluci?
Kromě jiného k nám na trénink občas zavítá i Tomáš Macek, hráč extraligového týmu. Je to pro kluky velmi příjemné zpestření a motivace. Kluci se v hráčích extraligy vidí, a proto jsme rádi, že se občas ukáže. No a taky se snažíme dělat tréninky pestré a zábavné.


Obrázek
Vítězné družstvo s medailemi a pohárem. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Výsledky turnaje AutoFitCup 2017:
SK Velká Bystřice - TJ Tatran Litovel   11:14
Jiskra Otrokovice - TJ Sokol Prostějov    11:5
HK Ivančice - TJ Tatran Bohunice     14:5
SK Velká Bystřice - TJ Sokol Prostějov       12:8
TJ Tatran Litovel - TJ Tatran Bohunice      18:10
Jiskra Otrokovice - HK Ivančice                 4:14
SK Velká Bystřice - TJ Tatran Bohunice      12:8
TJ Sokol Prostějov - HK Ivančice                 8:18
TJ Tatran Litovel - Jiskra Otrokovice        21:11
HK Ivančice - SK Velká Bystřice         8:7
TJ Tatran Bohunice - Jiskra Otrokovice         14:9
TJ Sokol Prostějov - TJ Tatran Litovel      9:21
Jiskra Otrokovice - SK Velká Bystřice         6:13
HK Ivančice - TJ Tatran Litovel        11:15
TJ Tatran Bohunice - TJ Sokol Prostějov       12:12


Sestava Tatranu Litovel: Štěpán Stejskal, Pavel Vydra, Lukáš Rosík, Sebastian Kunert, Tomáš Vašíček, Martin Valouch, Václav Najer, Adam Zifčák, Matěj Satora, František Parlagi a Oliver Doležal, Martin Urban. Trenéři: Martin Zifčák, Jiří Klanica
16.2.2017 | admin | Přečteno: 1228x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: