1. liga mužů: Sokol HC Přerov - Tatran Litovel 26:26 (12:12)

Ve druhém jarním kole se družstvo Litovle střetlo s třetím týmem tabulky, s týmem Přerova. Bodový rozdíl mezi týmy na 3. až 9. místě byl však pouze 2 body. Utkání bylo proto velice důležité pro oba týmy.

Na podzim utkání skončilo remízou 24:24, a tak se dalo předpokládat, že i toto utkání bude velice vyrovnané. Litovelští odjeli na utkání s autobusem plným fanoušků, kteří se během zápasu stali velkou podporou Litovle. Přerov hrál téměř v kompletní sestavě, včetně Bergendiho a Drábíka.
Již od začátku bylo utkání velice vyrovnané. Litovel se snažila získat náskok, ale vedla maximálně o 2 branky. Bylo to způsobeno častými vyloučeními litovelských hráčů a také neproměňováním vyložených šancí. První půle tedy skončila nerozhodným stavem 12:12.
Druhý poločas byl velice podobný prvnímu. Domácí začali hrát aktivněji než na začátku utkání, zpočátku se jim příliš nedařila koncovka, ale potom Přerov 4 brankami otočil utkání z 20:22 na 24:22 a náš tým musel ke konci utkání dotahovat náskok soupeře. Velice zajímavá situace však nastala až 2 sekundy před koncem utkání, již za stavu 26:26. Litovelský Bakalář byl faulován a byl nařízen 7m hod, který šel házet sám faulovaný. Tento vypjatý okamžik však skončil lépe pro přerovské, když brankář Kosatík střelu kryl a utkání tak skončilo nerozhodně 26:26.
Výborný výkon podal Roman Bakalář, který vstřelil 11 branek a byl nejlepším střelcem Litovle. Bohužel ho však další hráči nedokázali napodobit. Velice dobře také zachytali oba brankáři Baránek s Kráčmarem. Nakonec je remíza spravedlivá pro oba týmy.

Sokol HC Přerov: Kosatík, Klichun - Buček, Heider, Zvěřina 7, Zemánek 2, Bergendi 1/1, Vymětal 4, Potiška 2, Zedek 2, Drábík 3/1, Varhalík, Kavka 5/2, Černošek

Tatran Litovel: Baránek, Kráčmar - Müller 1, Pazdera 1, Schmalz 2, Šuba 5, Arnoš 1, Hanák, Bakalář 11/4, Barabáš 2, Paták, Havlíček 3, Šimek, Čtvrtníček

7m hody: 4/5 - 4/5
Vyloučení:   6 - 8
Žluté karty: 3 - 2