Historie klubu

Základní informace Kontakty Hřiště Historie Kronika Členové Události Bazar klubového oblečení

Národní házená | Mezinárodní házená | Úspěšná 80. a 90. léta | Čekání na halu | Současnost | Síň slávy
Umístění mužů | O pohár města Litovle | Staré gardy | Memoriál F. Čikla | Český pohár  

Čekání na sportovní halu


V té době se však výrazně projevilo to, že v Litovli nebyla sportovní hala. Muži byli nuceni hrát své domácí zápasy v hale v Olomouci. V týmu proběhla generační obměna a ačkoliv se několik let držel v II. lize, nakonec roku 1996 skončil poslední a sestoupil.

V témže roce odešel na přestup do Dukly Praha dorostenec Jaroslav Zemánek, který se probojoval až do reprezentace mužů a k zahraničnímu angažmá ve Fracii, čímž se stal zatím nejúspěšnějším odchovancem litovelské házené. Katastrofické povodně 1997 poškodili také celý areál házenkářského hřiště, na němž několik dní stál až metr vody. Přesto byl sehrán jak turnaj O pohár města, tak následně všechny zápasy soutěží.

Žákovská družstva uspěla v mezinárodní konfrontaci, když ml. žáci vyhráli turnaje v Trembley a Sélestatu ve Francii. Výkony družstva mužů celou druhou polovinu 90. let byly nestabilní, doma se téměř neprohrávalo, ale z venku se vozilo bodů jako šafránu. Výsledkem byla umístění ve středu třetiligové tabulky. 40. ročník Turnaje O Pohár města v létě 1999 byl jedním z nejkvalitnějších v historii - přijeli extraligové celky Hranic a Karviné.

V této době se již vážně uvažovalo o výstavbě sportovní haly, nakonec bylo rozhodnuto spojit její výstavbu s novou základní školou. Práce v oddílu se upřela k brzkému postupu mužů do druhé ligy, což se povedlo v sezóně 2001/2002. K poslednímu zápasu již s jistotou postupu nastoupili hráči i trenéři před domácím publikem s obarvenými vlasy na modrobílo.

Pokračování >

Obrázek
Sestava starších dorostenců Tatranu Litovel 1994/95: Bohdan Pazdera, Petr Jenderka, Jaroslav Zemánek, Kamil Sedláček, David Sléžek, Tomáš Otáhal, trenér Jan Eliáš, Drahomír Nantl, Jan Eliáš ml., Pavel Vydra, Ladislav Grossmann, Petr Grossmann, Fojtaník.


Obrázek
Mladší žáci Tatranu Litovel 1997/98 s pohárem pro vítěze turnaje v Tremblay u Paříže: Trenér Miroslav Hanák, Michal Baránek, Tomáš Hanák, Ondřej Paták, Jakub Schmalz, Zbyněk Pospíšil, Radovan Vašíček, Marek Kučera, Lukáš Masárech, trenér Lubomír Anton – předseda oddílu Karel Zmund, Stanislav Kamenský, Jan Křivánek, Marek Mrázik, Lubomír Čep, Achileas Amanatidis, Jiří Číhal, Jakub Křoupal, manažer Vlastimil Navrátil.


Obrázek
Výstavba sportovní haly v zimě 2000/2001.


Obrázek
Družstvo mužů 2001/02 po posledním zápase sezóny s již jistým postupem a modrobílýmy hlavami: Navrátil, R. Krejčíř, Pazdera, Čikl, Štěpánek, Müller, Dohnal, Robenek, Malínek, Šon – Sléha, Filip, Vojtěchovský, Čtvrtníček, Habermann, Sléžek, Nantl, Fojtaník, P. Dvořák.


Obrázek
Nová sportovní hala otevření na podzim 2002.


Obrázek
Michal Arnoš