Ohlédnutí za házenkářským víkendem v Litovli - žádné naše družstvo neokusilo hořkost porážky!


Ohlédnutí za házenkářským víkendem v Litovli - žádné naše družstvo neokusilo hořkost porážky!
Víkend 25. - 26. záři přinesl domácí utkání všech našich družstev kromě starší miniházené, která startovala na turnaji Prostějově. A potěšující zprávou je, že žádné družstvo doma neprohrálo. Podívejte se na souhrn víkendu včetně fotek Pavla Štěpánka.

Mladší miniházená: Turnaj miniházené 4+1 v Litovli
Na turnaj pořádaný naším družstvem dorazila ještě družstva Senice na Hané a 2 družstva Házené Velká Bystřice. Pro řadu dětí ve všech týmech to byl první nebo druhý turnaj v životě a pod dohledem spousty rodičů na tribuně si to výborně užívali. Trenérem našeho celku je nově Karel Zmund.
Obrázek
Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Starší miniházená: Turnaj miniházené 4+1 v Prostějově
Turnaj miniházené odehrálo také družstvo stsrší miniházené v Prostějově. Družstvo je složeno vesměs z loňských vítězů Litovel Minicupu v kategorie mladší mini a tak se můžeme těšit na jejich hru již příští týden na domácím turnaji. Trenérem družstva je Vojtěch Valouch.

Mladší žáci: Tatran Litovel - SK Žeravice 16:13 (9:8)
Mladší žáci odehráli tentokrát vítězné utkání pro celku Žeravic. V prvním poločase, kdy se hraje osobní obrana, bylo vidět zlepšení řady hráčů oproti prvnímu kolu ve Velké Bystřici. O lepší výsledek co se týká skóre tým připravilo velké množství přešlapů, když se hráči dostali do pěkných šancí. Vítězství však hráče jistě posílí do dalších bojů. Trenérem družstva je Radovan Šimek.  
Sestava a branky: Dostál - Pospíšil M. 8, Elgner 3/1, Březina 2, Fidler 1, Rozman 1, Zajíček 1, Hlavinka, Pospíšil D., Zatloukal.

Starší žáci: Tatran Litovel - SK Žeravice 31:25 (13:14)
Starší žáci po úspěšné přípravě zaznamenali mírný útlum formy na začátku mistrovské sezóny, ale vypadá to, že se již opět rozjíždí. V utkání s Žeravicemi se nedokázali soupeři odpoutat ve skóre a až díky soustředěné hře po přestávce nakonec jasně zvítězili o 6 branek. Trenéry družstva jsou Martin Zifčák a Tomáš Prošvic.
Sestava a branky: Parlagi, Spurný - Valouch 8/1, Čunderle 6/2, Vašíček 6, Papajík 5, Stejskal 3, Satora 2, Číhal 1, Kolečář, Látal, Kouadio, Pravda, Šmída.
Obrázek
Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Mladší dorost nakonec své utkání neodehrál kvůli kuriózní chybě soutěžního úseku ČSH, který zapomněl informovat družstva i rozhodčí o odhlášení Nového Jičína ze soutěže, které proběhlo již před cca 3 týdny. V severní divizi 2. ligy ml. dorostu Morava tak po předchozím odhlášení Zlína zbylo již jen 6 celků...

Starší dorost: Tatran Litovel - Házená Velká Bystřice 33:26 (11:15)
Také starší dorostenci předvedli obrat utkání až po přestávce. V prvním poločase marně hledali recept na koncentrovanou obranu soupeře. Po pauze však trenér Zdeněk Sléha naordinoval vysunutější obranu s cílem donutit soupeře dělat chyby v rozehrávce. A to se vyplatilo. Tým získával míče a nejčastěji Michal Coufal trestal z brejků. Poté se přidala také výborná hra do pivota, kde neomylně zakončoval Ondra Stejskal. Svými zákroky přispěli k vítězství také oba brankáři a celkově to byl nakonec povedený kolektivní výkon.      
Sestava a branky: Dvorský, Klanica - Stejskal 10/2, Coufal 7, Zemánek 5, Maitner 3, Růžička 3, Gallas 2, Spurný 2/1, Dubový 1, Kubáček, Moťka, Vašíček.
Obrázek
Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Junioři: Tatran Litovel - MHK TAEDA Karviná 28:28 (15:16)
Házenkářský víkend v neděli odpoledne zakončili prvním domácím představením junioři. Také oni v poločase ještě prohrávali, ale zlepšeným výkonem v druhé půli uhájili proti zkušenému soupeři, plném dřívějších hráčů Baníku Karviná, alespoň bod, podobně jako v prvním utkání v Žeravicích. V závěru už hosté velmi často "tahali čas" a být utkání o pár minut delší, naši junioři by jistě zvítězili.  
Sestava a branky: Navrátil, Pekař - Čikl 5/2, Štencl 4/1, Tkadleček 4, Coufal 3, Faltýnek 3, Pohlmann 3, Macek 2, Šuba 2, Prošvic 1, Spurný 1, Kuchař, Valouch.
Obrázek
Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Muži: Tatran Litovel – Házená Velká Bystřice 28:26 (11:14)
Ve druhém kole 1. ligy bylo v Litovli na programu pravé hanácké derby mezi Tatranem Litovel a Házenou Velká Bystřice. Náš tým musel tentokrát pořádně zabrat, když téměř celé utkání musel dotahovat a až díky povedenější koncovce utkání získal oba body. Do utkání vstoupili lepším nasazením i variabilitou hry hosté, ujali se vedení a dostali domácí tým pod tlak. Hosté vedli ještě v 53. minutě, jenže domácímu kouči Lubomíru Krejčířovi vyšlo střídání, když na závěrečný úsek mohl nasadit čerstvé kvalitní hráče. Celá reportáž v samostatném článku.

Příští víkend se na domácím hřišti představí pouze mladší i starší miniházená (neděle 3.10. v 9:00 a 11:00). Všechna ostatní družstva zajíždějí na půdu soupeřů - mladší žáci do Hranic, starší žáci a junioři do Uničova, mladší dorost do Zubří, starší dorost do Holešova a muži do Dvora Králové.
28.9.2021 | Radovan Šimek | Přečteno: 268x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: